Gamtinių išteklių, kraštovaizdžio ir bioįvairovės apsauga.


Kraštotvarkos įvadas. Įvadas. Gamtiniai ištekliai, kraštovaizdžio ir bioįvairovė. Biotos išteklių apsauga. Rekreacinės aplinkos apsauga. Litosferos apsauga. Vandens išteklių apsauga. Gamtinių išteklių, kraštovaizdžio ir bioįvairovės apsauga. Nutekamųjų vandenų valymas ir nuotekų mažinimas. Oro taršos mažinimas ir stabilizavimas. Buitinių ir kitų nepavojingų atliekų tvarkymas. Žemėnaudos ir miškų struktūros optimizavimas. Gamtinio kraštovaizdžio nykimo stabdymas. Ekologiškai jautrių ir natūraliausių teritorijų apsauga. Racionalus gamtos išteklių naudojimas. Išvados. Literatūros sąrašas.

Lietuva yra patyrusi keletą istorijos laikotarpių, kai dėl žemės reformos (valakinės, pavieniu ūkiu, sovietinės) keisdavosi jos struktūra, didėdavo ar mažėdavo tam tikrų naudmenų grupių užimama dalis.

Dėl intensyvios ūkinės veiklos, o daugiausia dėl statybų mažėja natūralių ir pusiau natūralių teritorijų plotas, blogėja gamtinis kraštovaizdis, kinta jo struktūra. Šie veiksniai būdingi ir saugomoms teritorijoms.

  • Microsoft Word 44 KB
  • 2013 m.
  • 8 puslapiai (1216 žodžiai)
  • Universitetas
  • Juste
  • Gamtinių išteklių, kraštovaizdžio ir bioįvairovės apsauga.
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Gamtinių išteklių, kraštovaizdžio ir bioįvairovės apsauga.. (2013 m.). https://www.mokslobaze.lt/gamtiniu-istekliu-krastovaizdzio-ir-bioivairoves-apsauga.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 13 d. 22:58
Peržiūrėti darbą
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo