Gamtosauginės problemos susijusios su plastiko naudojimu


Gamtosauginės problemos susijusios su plastiko naudojimu. Kas yra plastikas? Plastiko sudėtis. Kaip sudaryti pavadinimą? Įdomu! Plastikų skirstymas. Plastiko vartojimas. Plastiko poveikis žmogui ir aplinkai. Bisfenolis. Grėsmė ekologijai. Plastiko naudojimo žala gyvūnams. Įdomu! Taršos problemų sprendimo būdai. Jeigu viso to nedarysime, ilgainiui mūsų žemė gali atrodyti taip. Klausimai? Dėkoju už dėmėsį!

Plastikas, plastmasė- polimerinė medžiaga, iš kurios gaminiai formuojami, kai ji yra plastiška. (dažniausiai 160−250 °C temperatūroje).

Plastiko sudėtyje, be polimero gali būti įvairių ingredientų.

Pirmąjį plastiką − celiulioidą − pagamino 1869m. Dž. Hajatas (John Wesley Hyatt) (JAV).

Pagal polimero gavimo būdą plastikai skirstomi į: polimerizacinius  polikondensacinius .

Plastikas plačiai vartojimas dėl jo žaliavos pigumo. Plastiko formavimas yra pigus ir našus. Gaminami įvairūs apdailos gaminiai. Metalinės detalės dažnai pakeičiamos į plastikines. Gaminami organų protezai, chirurginiai siūlai ir klijai.

Bisfenolis-polimeras, kuris įtakoja onkologinių ligų vystymąsi žmogaus organizme. (kraujo, širdies, kepenų ligos).

Nedeginti plastikų Didinti įmonių kiekį, kurios perdirba plastiką Didinti šiukšledėžių kiekį miestuose Uždrausti plastikinių maišelių prekybą ir juos pakeisti į popierinius.

  • Aplinka Skaidrės
  • MS PowerPoint 452 KB
  • 2014 m.
  • 17 puslapių (402 žodžiai)
  • Gruodis
  • Gamtosauginės problemos susijusios su plastiko naudojimu
    10 - 8 balsai (-ų)
Gamtosauginės problemos susijusios su plastiko naudojimu. (2014 m. Gruodžio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/gamtosaugines-problemos-susijusios-su-plastiko-naudojimu.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 16:27
×