Gamybinės aplinkos meteorologines sąlygos



Gamybinės aplinkos meteorologines sąlygos. Įvadas Sąvokos Meteorologinės darbo sąlygos Šiluminis. Įvadas. Šiuolaikinės visuomenės žmogus neįsivaizduoja savo gyvenimo be darbo. Sąvokos. Gamyba – žaliavų ar produktų perdirbimas į vartojimui ar pardavimui tinkamas medžiagas. Oras – atmosferos. Meteorologinės darbo sąlygos. Meteorologines darbo aplinkos sąlygas (mikroklimatą) sudaro šiluminė spinduliuotė. Šiluminis spinduliavimas . Žmogus jaučia šilumos spindulius. Temperatūra. Žmogus dirbdamas turi palaikyti pastovią savo kūno temperatūrą. Drėgmė. Santykinė oro drėgmė, parodo kiek vandens garų yra oro tūryje. Oro judėjimas. Patalpose yra būtinas oro judėjimo greitis. Oro slėgis pastate. Slėgis – matuojamas barometru. Triukšmas ir vibracija. Triukšmas - mechaniniai. Mikroklimato įtaka žmogaus organizmui. Žmogaus emocijos, savijauta kinta ir priklauso nuo darbe esančio mikroklimato. Mikroklimato gerinimas. Darbo aplinkos meteorologinės sąlygos gerinamos bendromis ir asmeninėmis priemonėmis. Apibendrinimas. Norint turėti palankias gamybinės aplinkos sąlygas. Literatūra. Kučinsko “ Ergonimika” 2001m.
Žmogus dirbdamas turi palaikyti pastovią savo kūno temperatūrą, nors jį supanti aplinkos temperatūra ir kinta. Patalpos ar darbo zonos temperatūra turi būti reguliuojama, kad jos svyravimai neveiktų žmogaus organizmo. Patalpų temperatūra turi būti ne aukštesnė kaip +28°C.
Santykinė oro drėgmė, parodo kiek vandens garų yra oro tūryje, darbo patalpose turi būti 40-60 %, tai priklauso nuo oro temperatūros. Matuojama sinchrometru.
Norint turėti palankias gamybinės aplinkos sąlygas, reikia stengtis ne tik vadovui , bet ir darbuotojui. Dirbant ir sprendžiant problemas kartu, rezultatas pasiekiamas daug greičiau.