Gyvenimo trukmės ilgėjimas


Gyvenimo trukmės ilgėjimas ar yra ribos? Žmonių gyvenimo trukmė anksčiau ir dabar. Gyvenimo trukmės ilgėjimo duomenys. Gyvenimo trukmės ilgėjimo pliusai ir minusai. Būdai kaip galima prailginti gyvenimo. trukmę. Užšaldymas. Sveikas gyvenimo būdas. Lietuvos sveikatos 2014–2025 metų programa. Įdomūs faktai. Literatūra.

Sprendžiant pagal naujausius demografinius tyrimus, žmonės gali sulaukti daug ilgesnio amžiaus negu ligi šiol buvo manoma. Pastarąjį šimtmetį žmonių vidutinė gyvenimo trukmė (VGT) pailgėjo keliomis dešimtimis metų. Visame pasaulyje, neišskiriant Lietuvos, VGT ilgėjimą lydėjo vyresnio ir senyvo amžiaus gyventojų dalies augimas.

Gyvenimo trukmės ilgėjimą, didžiąja dalimi lėmė tokie pokyčiai kaip švarus vanduo, saugus maistas, patogus būstas, gebėjimas kovoti su mikrobais.

Specialistai teigia, kad 120 metų yra žmogaus organizmo gyvenimo trukmės viršutinė riba. Bet laikai keičiasi ir medicina vis tobulėja, todėl dar tikrai atsiras būdų, kaip galima būtų prailginti žmogaus gyvenimo trukmę ir šie specialistų skaičiai keisis dar ne kartą. Tad galima sakyti, kad žmogaus gyvenimo trukmės ribų kaip ir nėra.

Minusai: Ilgas gyvenimas – ne visada sveikas gyvenimas; Gyventojų išlaidos sveikatos priežiūrai vis didėja; Ilginamas pensijinis amžius; Vyresniojo amžiaus žmonės (virš 85 m.) linkę sirgti psichologinėmis ligomis Nedarbo didėjimas.

Pliusai: Kasmet sveiko gyvenimo trukmė ilgėja; Gyventojų skaičiaus valstybėje didėjimas; Žmonės turės galimybę įveikti daugiau darbų; Kiekvienam žmogui bus suteikta galimybė turėti didelę šeima; Daugiau darbo jėgos;.

Norint prailginti gyvenimo trukmę reikia sveikai maitintis, sportuoti, atsisakyti žalingų įpročių, kurie labai sparčiai trumpina žmonių gyvenimą (pvz: rūkymas).

  • Geografija Skaidrės
  • MS PowerPoint 897 KB
  • 2014 m.
  • 17 puslapių (620 žodžiai)
  • Laura
  • Gyvenimo trukmės ilgėjimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Gyvenimo trukmės ilgėjimas. (2014 m. Lapkričio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/gyvenimo-trukmes-ilgejimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 07:47
×