Darbo užmokesčio įtaka vidutinei žmonių gyvenimo trukmei



Įvadas. Žmogaus vidutinės gyvenimo trukmės priklausomybė nuo darbo užmokesčio teorinis pagrindas. Vidutinė gyvenimo trukmė, samprata. Darbo užmokesčio, samprata. Vidutinis darbo užmokestis. Minimalus darbo užmokestis. Žmogaus vidutinės gyvenimo trukmės priklausomybės nuo darbo užmokesčio vertinimas. Vidutinė gyvenimo trukmė 2000 – 2013 m. dinamikos analizė. Darbo užmokesčio 2000 – 2013m dinamikos analizė. Minimalus darbo užmokestis. Vidutinis darbo užmokestis. Vidutinės žmogaus gyvenimo trukmės ir darbo užmokesčio tarpusavio ryšių analizė. Koreliacinė ir tiesinė analizė. Analizė remiantis regresijos lygties koeficientu. Išvada. 2014m prognozė. Išvada. Išvados. Literatūros sąrašas.
Kiekvienas norime gyventi ilgiau. Tačiau kas lemia žmogaus vidutinę gyvenimo trukmę? Gyvenimo trukmę lemia begalė skirtingų ir tuo pačiu tarpusavyje susijusių veiksnių, tokių kaip, oro užterštumas, maisto kokybė, finansinė padėtis ar net vietos kurioje mes gyvename. Tačiau kokį tarpusavyje ryšį turi su darbo užmokesčiu, o gal jo visai nėra? Į šį klausimą pabandysime atsakyti šiame referate, remdamiesi praeities duomenimis ne tik išanalizuosime, kokia šių veiksnių tarpusavio sąsaja, tačiau ir nuspėsime ateities tendencijas.
Pirmiausia išsiaiškinkime sąvokas, ką reiškia vidutinė gyvenimo trukmė bei darbo užmokestis ir kaip jis bus skirstomas į 2 grupes.
Iš atliktos dinamikos analizės pastebime, kad didžiausia vidutinės gyvenimo trukmė yra 2013 metais, ji liko nepakitusi nuo 2012 metų. Didžiausias gyvenimo trukmės pailgėjimas buvo 2009 metais, o didžiausias sutrumpėjimas 2005 metais, kuris siekė bet 0.8 metų.
Iš atliktos dinamikos analizės pastebime, kad didžiausias minimalus darbo užmokestis yra 2013 metais, jis visada kyla ir didžiausi kylimai pastebimi 2013 metais bei 2008 metais, jais minimalus darbo užmokestis pakilo net per 58 eurus.
Iš atliktos dinamikos analizės pastebime, kad didžiausias vidutinis darbo užmokestis yra 2013 metais. Didžiausi vidutinio darbo kylimas yra 2007 metais ir 2008 metais jis pastebimas didesnis nei 1000 eurų. Didžiausias vidutinio darbo uždarbio kritimas buvo pastebimas po Lietuvos krizės, tai yra 2009 metais, jis siekė net 503 eurus.
Norėdami nustatyti minimalaus ir vidutinio darbo užmokesčių priklausomybes pasinaudosime koreliacijos analize, pateiksiu grafikus bei kiekvieno grafiko išvadas.
Apskaičiavus koreliacijos koeficientą (vidutinio darbo užmokesčio ir vidutinės gyvenimo trukmės) gauname 0.562724. Tai reiškia, kad ryšys tarp vidutinio darbo užmokesčio ir vidutinės gyvenimo trukmės yra vidutinis.
Pasitelkę koreliacijos koeficientą ir grafiką taipogi galime matyti pastovų grafiko kilimą į viršų, tai yra, kuo didesnis žmogaus vidutinis atlyginimas tuo jis ilgiau gyvena. Kadangi koreliacijos ryšys yra vidutinis. Negalime teigti, kad analize patikima, tačiau ryšys tarp šių dviejų dydžių yra.
- Microsoft Word 299 KB
- 2016 m.
- Lietuvių
- 19 puslapių (2016 žodžiai)
- Universitetas
- Dainius
-