Ikimokyklinių vaikų fizinis krūvis ir jo ypatumai



Fizinis krūvis. Pulso matavimas fizinio krūvio metu. Tikslas. Susipažinti su ikimokyklinių vaikų fiziniu krūviu ir jo ypatumais. Fizinis aktyvumas. Fizinio aktyvumo svarba. Fizinis krūvis. Pratybų (pamokos) motorinio glaudumo nustatymas. Pso rekomendacijos. Apibendrinimas. Vaikų kasdieninė fizinė veikla. Literatūra.
Fizinis krūvis. pulso matavimas fizinio krūvio metu.
Išsiaiškinti pagrindines sąvokas; Atskleisti fizinio krūvio naudą ir reikšmę ikimokykliniame ugdyme; Sužinoti, kas yra motorinis glaudumas Aptarti pulso matavimo svarbą fizinio krūvio metu.
Vyresniame ikimokykliniame amžiuje padidėja širdies susitraukimų jėga, darbingumas, kartu gerėja širdies kraujagyslių sistemos adaptacija fiziniam krūviui, trumpėja atsistatymo periodas. Šiame amžiuje taip pat svarbu tinkamai parinkti fizinius pratimus, užtikrinančius optimalų fizinį krūvį vaiko organizmui. Sistemingas ir saikingas širdies treniravimas stiprina jos raumenis. Skiriant vienodus fizinius krūvius organizmas prie jų prisitaiko, pradeda menkai į juos reaguoti. Dėl to reikia parinkti įvairius pratimus, kaitalioti jų trukmę, intensyvumą, daryti juos be poilsio pertraukėlių ir kiek pailsint.
Atliekant šuoliukus reikia atsižvelgti į jų atlikimo techniką, poilsio pauzes, pratimo trukmę, anksčiau atliktą darbą, jo pobūdį. Pedagogas turi atminti, kad yra svarbu, kokia tvarka parenkamas pratimas. Anksčiau atlikto pratimo įtakos fone kiekvieno naujo pratimo poveikis organizmui įgauna tam tikrą naują pobūdį. Pratimo pradžioje nėra pastebimas skirtumas tarp kartojimo poveikio vaiko organizmui. Bet juo ilgiau atliekamas pratimas, juo tas skirtumas juntamesnis. ! Pedagogas turi žinoti atskirų fizinių pratimų poveikį organizmui, mokėti tinkamai paskirstyti pratimus kiekvienose pratybose ir atskirose jų dalyse.
Pratybų (pamokos) motorinio glaudumo nustatymas.
Motorinis glaudumas yra vienas iš objektyvių ir labai svarbių pratybų ir pamokos vertinimo kriterijų Bendras ir motorinis pratybų glaudumas nustatomas chronometrijos metodu Nustatant motorinį glaudumą, reikia suskaičiuoti vieno vaiko sugaištą laiką pratimams ir nustatyti jo santykį procentais su pratybų trukme. Vertinant motorinį glaudumą, reikia atsižvelgti į pratybų tikslą ir uždavinius Frontalinis ir srautinis vaikų organizavimo metodai sudaro palankas sąlygas vaikams daugiau judėti.
Būti vidutiniškai fiziškai aktyviems ne mažiau kaip 60 min. (nuo vidutinio iki didelio intensyvumo) kiekvieną dieną.
- MS PowerPoint 23857 KB
- 2023 m.
- Lietuvių
- 16 puslapių (766 žodžiai)
- Universitetas
- Jonas
-