Inovacijų reikšmė ekonomikos augimui referatas



Įvadas. Kas yra inovacijos? Inovacijų reikšmė. Inovacijų skatinimas. Finansinių inovacijų poveikis šalies ekonomikai. Inovacijų poveikis šalies ekonomikai. Makroekonominė ir mikroekonominė inovacijų reikšmė. Inovacijų reikšmė Europos ekonomikoje. Inovacijų plėtros ypatybės Lietuvoje. Moksliniai tyrimai ir inovacijos. Išvados. Šaltiniai.
Tikslas: Išsiaiškinti kas yra inovacijos ir kaip jos įtakoją ekonomikos augimą.
Inovaciją reiktų suprasti kaip procesą, o naujovę – kaip to proceso rezultatą (naujas produktas, nauja technologija, naujas gamybos ar vadybos organizavimo metodas). Vieno aiškaus inovacijos apibrėžimo nėra, skirtinguose vadovėliuose, moksliniuose leidiniuose, knygose rasime skirtingą inovacijos apibūdinimą. Inovacija reiktų vertinti dviem aspektais: kaip reiškinį ir kaip procesą. Reiškinio atveju inovacija yra bet koks tikslinis pakeitimas, siekiant pakeisti objekto būklę, jį patobulinti. Antruoju aspektu – tai procesas, apimantis valdymą, stabilų funkcionavimą tyrimą ir rengimą. Inovacijų veikla – tai veikla, kurios tikslas mokslo tyrimų rezultatų ir išradimų panaudojimas siekiant išplėtoti ir atnaujinti gaminamos produkcijos ar paslaugų nomenklatūrą, taip pat tobulinti technologijas ir jų gamybą su tolesniu jų diegimu vidaus ir užsienio ekonomikoje.
Rastume labai mažą dalį žmonių, kuriems inovacijų reikšmė keltų abejingumą. Kiekvienas naujas išradimas ar seno patobulinimas visuomenės yra sutinkamas labai optimistiškai.
Bet kokia inovacija leidžia gerinti bei plėsti mokslines bazes, kurios buvo naudojamos šiai inovacijai kurti, ar bus naudojama kitoms kurti ateityje;
Kyla specialistų, mokslininkų, sukūrusių inovaciją, kvalifikacijos lygis, auga jų patirtis;
Inovacijos skatina tobulėti, kažko panašaus siekti ir kitus potencialius inovacijų kūrėjus;
Atsiranda pagrindas kurti institucijas, vykdančias inovacijų diegimą, taip atsiranda naujų laisvų darbo vietų,
Gerina firmos teikiamų paslaugų ar produkcijos kokybę ar netgi gali įtakoti kainos mažinimą;
Valstybė taip pat svarbus reiškinys inovacijose. Tai tarsi ekonomikos ir visuomenės koordinuotoja ir reguliuotoja. Ji vykdo paslaugų teikėjos ar netgi ir paslaugų užsakytojos funkcijas ir abejais atvejais turi atsižvelgti į piliečių interesus. Valstybė inovaciniame veikime pasireiškia šiais dviem atvejais: inovacijos teikiant paslaugas valstybei ir inovacijos formuojant ūkio ir visuomenės gyvavimo sąlygas. Politikos ir administravimo sritims inovacijos yra būtinos ir padeda siekti konkurencingumo didėjimo, skatina gebėjimą kooperuotis su kitomis valstybėmis, valstybės organizacijomis ar įmonėmis, didina valstybės institucijų patrauklumą visuomenei ir darbo rinkai.
Kuo programa „Horizontas 2020“ naudinga piliečiams? Siekiant įdarbinti naujų talentingų mokslo darbuotojų ir mokslinę kompetenciją suderinti su socialiniu sąmoningumu ir atsakomybės jausmu, būtinas veiksmingas mokslo ir visuomenės bendradarbiavimas. Klausimai turi būti nagrinėjami visapusiškai. Todėl pagal programą „Horizontas 2020“ remiami projektai, kuriuose piliečiai dalyvauja nustatant mokslinių tyrimų, turinčių įtakos jų kasdieniam gyvenimui, pobūdį. Jei specialistai ir ne specialistai geriau išmanys tikslus ir geriau žinos, kokiomis priemonėmis jų siekiama, bus lengviau išlaikyti aukštą mokslo laimėjimų lygį, o visuomenė jausis labiau prisidėjusi prie rezultatų. Labai svarbus horizontalusis klausimas – socialiniai ir humanitariniai mokslai. Šios srities moksliniai tyrimai įtraukti į visus bendruosius programos „Horizontas 2020“ tikslus. Dėl šių mokslinių tyrimų įtraukimo į programą „Horizontas 2020“ padidės programos poveikis. Tai labai svarbu, kad visuomenė gautų kuo daugiau naudos iš investicijų į mokslą ir technologijas. Socialinio ir ekonominio aspekto įtraukimas planuojant, plėtojant ir įgyvendinant mokslinius tyrimus ir naujas technologijas gali padėti rasti socialinių problemų sprendimus.
Kad laikomasi naujo požiūrio, matyti iš to, kad programoje „Horizontas 2020“ dėmesys sutelktas į uždavinius, o ne disciplinas. Socialiniai uždaviniai, pavyzdžiui, sveikata, aplinka arba transportas, svarbūs mums visiems. Pagal programą „Horizontas 2020“ sprendžiami septyni socialiniai uždaviniai (apie juos bus kalbama tolesniuose skyriuose). Tikslingai investuojant į mokslinius tyrimus ir inovacijas šiose srityse galima pasiekti piliečiams iš tiesų naudingų rezultatų.
- Microsoft Word 211 KB
- 2017 m.
- Lietuvių
- 16 puslapių (3213 žodžiai)
- Kolegija
- Deimile
-