Jaunimo požiūris į šeimą aprašymas



Teorinės prieigos. Šio straipsnio autorės Elvyra Acienė, Ramutė Čepienė jau prieš keletą metų tarptautinio tyrimo „Jaunų žmonių požiūris į šeimą“ kontekste atliko išsamų tyrimą, atskleidžiantį, kaip jaunimas vertina šeimos institutą. Kartu su mokslininkais iš Lenkijos, Pietų Korėjos, Ispanijos ir Vokietijos autorės tyrinėjo šeimos funkcionavimo problemas jaunų žmonių vertinimų kontekstuose. Teorinės įžvalgos leido pagrįsti tyrimo tikslą – atskleisti, kaip jauni žmonės, ką tik sukūrę šeimą ar tik besirengiantys ją kurti, vertina savo genetinės šeimos įtaką jų šeimos gyvenimo perspektyvai. Atliekant tyrimą siekta įvertinti šeimos narių tarpusavio santykius, vaidmenų pasiskirstymą, vaikų auklėjimo metodus, tėvų, kaip draugų ir patarėjų, vaidmenį ir kt. Tyrimas atskleidė, kad požiūris į genetines šeimas iš esmės yra teigiamas ir gali būti traktuotinas kaip prielaida, kad daug vertybinių šeimos bruožų persikels į būsimų šeimų gyvenimo modelius.
Todėl empiriniai tyrimai, kuriais siekiama atskleisti tradicinės šeimos postmodernioje visuomenėje stiprybes ir silpnybes, yra būtini, nes visuomenė ir atitinkamos valstybės institucijos turi žinoti, kokia šeimos vystymosi raiška vyrauja ir kokios jos raidos perspektyvos artimiausioje ateityje gali būti numatomos, kokią įtaką socialinė politika turi demografinei politikai ir koks svarbus yra išplėstinės šeimos modelis tradicinės šeimos išlikimui.
Atliekant anketinę apklausą pristatytos tiek respondentų- ( tai tyrimo dalyvis, užpildęs anketą ar atsakęs į klausimus), tiek ir jų tėvų vedybinio statuso charakteristikos.
- Microsoft Word 10 KB
- 2016 m.
- Lietuvių
- 3 puslapiai (916 žodžiai)
- Kolegija
- Simona
-