Kėdainių miesto vystymosi analizė


Įvadas. Bendroji Kėdainių miesto informacija. Miesto raidos iki 2015 analizė. Pagrindinės miesto problemos ir pasiekimai. Miesto vystymo kryptys ir pagrindinės priemonės. Miesto patrauklumo didinimo tikslai, priemonės ir galimybės. Miesto ateities vystymosi prognozės. Išvados. Literatūra.


Tyrimo metodai: Rengiant individualu darbą naudojamasi Kėdainių miesto savivaldybės teisės aktais ir kita informacija apie Kėdainių miestą.

Kėdainių miestą ir jo vystymąsi kaip ir kituose miestuose valdo Kėdainių savivaldybė, sudaryta iš gyventojų tiesioginiuose rinkimuose renkamos Tarybos, Mero, kurį renka Taryba, bei Kėdainių savivaldybės administracijos, kurios svarbiausius tarnautojus skiria Taryba, o kiti dirba kaip karjeros valstybės tarnautojai ir pagal darbo sutartis.

Kėdainių savivaldybė vykdo miesto planavimo veiklą, tai yra ji atsakinga už miesto raidą, vystymąsi, rengia strateginius planus, tvirtina programas, skirsto Kėdainių savivaldybės biudžeto lėšas, taigi galima teigti, jog nuo Kėdainių savivaldybės labai priklauso miesto raida ir vystymasis.

Taigi galima teigti, jog Kėdainių kilmė ir reikšmė esamu laikotarpiu siejama su išsiskiriančiu istoriniu Radvilų miestu su unikaliu senamiesčiu bei daugiakultūriu paveldu, jie lemia Kėdainių patrauklumą.

Kėdainiai yra akivaizdžiai augantis miestas – visomis prasmėmis, tiek teritoriniu, tiek ūkinės – komercinės veiklos, tiek infrastruktūros prasme. Tiesa, gyventojų skaičius neauga, bet tai būdinga visai Lietuvai, bendras Lietuvos gyventojų skaičius mažėja. Būtina paminėti labai svarbias istorines ir labai reikšmingas Kėdainių miestui datas:

1372 m. – Kėdainiai pirmą kartą paminėti H. Vartbergės kronikoje.

1527 m. – Gimė pirmosios lietuviškos knygos, išleistos Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje, autorius.

1614 m. – Kėdainiai ir jo apylinkės tapo įtakingų kunigaikščių Radvilų nuosavybe.

1922 m. – Dotnuvoje įsteigta pirmoji Lietuvoje selekcijos stotis.

Kėdainių mieste yra nemažai problemų, tačiau išskirsiu mano manymu pačias svarbiausias. Kėdainių problemos gana intensyviai sprendžiamos, tačiau vis dar lieka tam tikrų problemų. Mano manymu reikšmingiausios problemos yra šios:

nepakankama Kėdainių miesto reklama Vakarų Europos šalyse, o taip pat ir Lietuvoje;

nėra sukurtos ir įdiegtos maitinimo paslaugas teikiančių įstaigų vieningos paslaugų kokybės vertinimo sistemos;

bloga kai kurių gatvių mieste būklė;

Kėdainių aplinka ir infrastruktūra ne visiškai pritaikyta neįgaliųjų poreikiams.

Manau, jog šios problemos yra labai svarbios Kėdainių kaip miesto įvaizdžio formavimui, jo išskirtinumo populiarinimui. Taip pat manau, jog formuojant kitokį įvaizdį reikšmės turės ne tik miesto gyventojams, bet ir atvykusiems šiuo miestu pasigrožėti.

Svarbiausi Kėdainių pasiekimai, kuriuos išskirsiu būtų tokie:

Šie visi pasiekimai garsina Kėdainius ne tik visoje šalyje, bet ir užsienio valstybėse. Džiugu, kad toks palyginus mažas miestas taip vysto pramonę, bet svarbiausias dalykas, kad yra sukuriamos vis naujos darbo vietos.

Kėdainių strateginiame plane didelis dėmesys skirtas skatinti gyventojų verslumui, vystyti kultūros paveldą, skurdo ir socialinės atskirties mažinimo problemoms, naujoms technologijoms, vietos ekonomikos konkurencingumo stiprinimui, darnų vystymąsi atitinkančios infrastruktūros plėtrai.

Kėdainių rajono savivaldybės misija – plėtoti vietos savivaldą ir kokybišką viešųjų

Kėdainių rajono savivaldybės plėtros vizijos pasiekimui yra numatyti trys Kėdainių

Kėdainių savivaldybės teritorijos bendrajame plane 2010-2020 metams numatytas teritorinis Kėdainių vystymas; bendrasis planas reformuojamas dėl to, jog nuo to, kaip racionaliai bus suplanuotos savivaldybės teritorijos, priklausys tolimesnis miesto verslo, rekreacijos bei infrastruktūros vystymasis. Bendrajame plane numatyti teritorijų paskirstymo tobulinimai susiję su:

  • Microsoft Word 37 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (3076 žodžiai)
  • Universitetas
  • Indre
  • Kėdainių miesto vystymosi analizė
    10 - 8 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Kėdainių miesto vystymosi analizė. (2016 m.). https://www.mokslobaze.lt/kedainiu-miesto-vystymosi-analize.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 22 d. 14:36
Peržiūrėti darbą
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo