Miesto vysymasis


Įvadas. Bendroji Prienų miesto informacija. Miesto raidos analizė. Miesto problemos ir pasiekimai. Miesto vystymo kryptys ir pagrindinės priemonės. Pagrindinės miesto vystymosi valdymo priemonės. Miesto patrauklumo didinimo tikslai ir galimybės. Miesto ateities vystymosi prognozės. Išvados. Literatūra.


Prienų miestui, kaip ir visiems kitiems yra rengiami strateginiai plėtros planai. Labai daug dėmesio skiriama gyventojų gerbuviui, kaimo turizmui, miesto įvaizdžiui. Tačiau nepakankamai įsigilinama ką galima padaryti, kad miestas taptų pelningesnis, kad būtų sukurta daugiau darbo vietų, kad žmonės norėtų ir galėtų tokiame nedideliame mieste gyventi.

MIESTO VYSTYMOSI KRYPTYS IR PAGRINDINĖS PRIEMONĖS

Skatinti rajono gyventojų verslumą bei vietos ekonomikos konkurencingumą;

Modernizuoti švietimo, sveikatos priežiūros, socialinių paslaugų ir kultūros įstaigų infrastruktūrą.

Akivaizdu, kad miesto bendruomenės yra labai svarbios fizinio bei socialinio išteklio vadybos dalyviai. Pereinamasis laikotarpis ir auganti konkurencija verčia savivaldybių atstovus ieškoti protingo ir našaus planavimo ir valdymo priemonių, leidžiančio geriau koordinuoti miesto darnaus vystymosi procesus, pasiekti aukšto bendruomenės gyvenimo bei aplinkos kokybės rezultato. Darnaus miesto vystymosi strateginis planavimas tampa iššūkiu miesto vadovams ir administracijai. Prienų miestas, viena vertus, yra pakankamai mažas, kad galėtų besąlygiškai jausti socialinį, ekonominį ir politinį disbalansą, bet kita vertus ir pakankamai didelis, kad pats galėtų protingai spręsti problemas. Todėl jau pradiniame strategijos miesto vystymosi kūrimo etape reikia įtraukti šiuos atstovus:

Vieni jų norės dalyvauti konkrečiuose, tik jiems naudnguose projektuose, kaip miesto centro tvarkymas, keleivių vežimo planai, kiti mieliau dalyvaus konsultacinėse grupelėse, kur galės pasidalinti savo patirtimi įvairiausiais, tik jiems gerai žinomais klausimais. Tikras menas yra užtikrinti asmenų ar kolektyvų, turinčių didelę įtaką savivaldybės funkcionavimui finansų ar ūkio srityse, paramą. Šių asmenų įtaka turi pasireikšti pradinėje visų procesų fazėje, o jų parama yra labai svarbi visos miesto vystymosi strategijos įgyvendinimo sąlyga.

Dalyvaujantieji miesto vystymosi strategijos kūrimo procese turėtų nepamiršti ir konteksto, kuriame planas yra rengiamas. Išlaidos turėtų būti realios, kadangi Lietuvoje daug kas priklauso nuo Vyriausybės asignavimų, reikia realiai prognozuoti biudžetines įplaukas ir identifikuoti pagrindinius klausimus, susijusius su nebiudžetinėmis pajamomis.

Miesto vystymas turi būti strateginio plano atspindys. Turi būti laikomąsi numatytų plėtimosi ir vystymosi aplinkybių. Prienų kraštui linkėčiau labiau orientuotis į žmones, į jų finansus- sukurti daugiau darbo vietų, gyvenamųjų plotų sunkiau socialiai besiverčiančioms šeimoms.

Bėgant metams miestai keičiasi. Prienų miestas ne išimtis – jis taip pat nuolat kinta. Siekiant, kad šie pokyčiai būtų kryptingi ir duotų tik pačius geriausius rezultatus, visa Prienų miesto bendruomenė privalo sistemingai dirbti, keisti požiūrį į aplinką, kurioje gyvena, turėti aiškią strategiją, kaip norime ar turėtume gyventi ateityje, kokį Prienų kraštą siekiame parodyti ateities kartoms.

  • Microsoft Word 34 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (2940 žodžiai)
  • Universitetas
  • Kristina
  • Miesto vysymasis
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Miesto vysymasis. (2016 m.). https://www.mokslobaze.lt/miesto-vysymasis.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 22 d. 22:08
Peržiūrėti darbą
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo