Kineziterapinis pacientų tyrimas ir gydymo planas


Įvadas. Kineziterapinis tyrimas. Paciento anamnezė. Pradinis paciento įvertinimas. Sąnarių amplitudės matavimas. Judėjimo funkcijų vertinimas. Pusiausvyros testas. Kineziterapijos planas. Galutinis paciento įvertinimas. Išvados.


5. Įvertinti kineziterapijos procedūros efektyvumą ir sudaryti rekomendacijas pacientams bei jų šeimos nariams;

Gauti ir išmokti nauji įgūdžiai – baseine, kineziterapinės reabilitacijos taikyme po traumų, operacijų bei sąnarių endoprotezavimo.

Lipant laiptais į viršų pirma statoma neoperuota koją, poto operuota ir užkėliami ramentai, lipant laiptais į apačia pirma statomi ramentai, dedama operuota koją ir poto neoperuota.

Kojų ilgiai skiriasi, tai nešioti specialia ortopedine avaline ir endoprotezuotai kojai padeli įsidėti, nes skiriasi kojų ilgis.

Miegant įsidėti pagalvėle tarp kojų, kad nebūtu pritraukimo, nes gali išnirti endoprotezuotas klubas.

Pasakyti ,kad vengtu daugiau negu 80 laipsniu šlaunies lenkimo, pritraukimo ir vidinės rotacijos nes gali išnirti klubas endoprotezuotas.

Moteris, 62 metu, gyvenime buvo aktyvi, dirbo dėstytoja šiuo metu jau yra pensijoje. Buvo pakeistas klubo sąnarys , šiuo metu eisena yra netaisyklinga, eina koją užmesdama. Kojų ilgis yra skirtingas, pusiausvyra sutrikusi.

Tolimi: pilnai atstatyti ribotas judesių amplitudes apatinėse galūnėse, sustiprinti raumenis, koreguoti eiseną.

Be pagalbos neatsistoja 0 Atsistoja su rankų pagalba 1 Atsistoja be pagalbos 2

Pėdos lenkimas ir tiesimas. Pacientas gulėdamas ant nugaros ištiestomis kojomis turi lenkti ir tiesti pėda. Pratimą kartoti 10 kartų.

Atliekant pratimus pradžioje gali jaustis šioks toks nepatogumas, pajutus didelį skausmą nutraukti mankštą, nepersitempti, pratimus atlikti lėtai ir atsakingai.

Jeigu pacientas per silpnas pratimą atlikti tiek kartų kiek rekomenduojama, galima pratimą atlikti ir mažiau kartų. Svarbu pratimas būtų atliekamas taisyklingai.

Gulint ant nugaros vieną koja laikyti tiesiai kitą atitraukti ir priktraukti, judesį kartoti ir su kita koja. Pratimą kartoti 10 kartų.

  • Microsoft Word 255 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (1384 žodžiai)
  • Kolegija
  • Anonimas
  • Kineziterapinis pacientų tyrimas ir gydymo planas
    10 - 2 balsai (-ų)
Kineziterapinis pacientų tyrimas ir gydymo planas. (2018 m. Birželio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/kineziterapinis-pacientu-tyrimas-ir-gydymo-planas.html Peržiūrėta 2020 m. Kovo 29 d. 08:54
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo