Kinijos ekonomikos vaidmuo pasaulio ekonomikoje, pokyčiai ir tendencijos


Įvadas. Tikslai ir užduotys. Kinijos ekonomika. Socializmas ir Kapitalizmas. Importas ir Eksportas. Įtaka pasaulio ekonomikai. Pokyčiai Kinijos ekonomikoje. 1978m Kinijos ekonomikos persiorientavimas iš komandinės į rinkos ekonomiką. Rinkos atvėrimas ir ekonomikos kylimas. Gyvenimo lygio gerinimas šalyje ir Investicijos į ateitį. Tendencijos. Išvados. Literatūros sąrašas.


Šio darbo tikslas susipažinti su Kinijos ekonomika, sužinoti kokią įtaką ji daro pasauliui, išsiaiškinti jos pokyčius ir ateities tendencijas. Susipažinti su šiuolaikine Kinija jos problemomis ir laimėjimais.

Kaip jau buvo minėta kinijos ekonomika yra antra pagal dydį pasaulyje, todėl akivaizdu, kad jos įtaka pasauliui yra milžiniška. Žvelgiant į šią šalį nereiktų apsigauti nors vėliava jos raudona (kalbama apie komunistinę santvarką) ir ją valdo šalies komunistų partija, komunizmo šalies santvarkoje beveik nėra, o gal ir išvis nėra. Parlamente aukštus postu užima stambus verslininkai ir pramonininkai. Kinija importuoja naftą iš Rusijos eksportuoja plastiko, tekstilės, elektronikos ir kitokio pobūdžio prekes į visą pasaulį.Kinai turi sutaupę apie 60% pasaulio valiutos atsargų ir suprasdami, gresiančią infliacija pradeda investuoti į užsienį. Taigi Kinijos ekonomikos įtaka pasauliui yra neginčijamai didelė.

Kinijos ekonomikos kelią iki dabartinės situacijos ir išvystytos rinkos ekonomikos, pradedant Kinijos persitvarkymu į rinkos ekonomiką iki dabar, galima apibūdinti trimis etapais.

Ilgą laiką Kinijoje išnaudoti darbininkai leido šaliai sukaupti milžiniškus ekonominius turtus. Tačiau Kinijos politikai ir verslininkai ne besočiai, pakėle šalį į neregėtas ekonominias aukštumas, jie suprato, kad atėjo laikas gerintį gyvenima šalies viduje. Dar 1980 neturtingujų Kinjoje buvo net 85%, (neturtingas žmogus tai asmuo kuris per dieną pajmų turi 1 dolerį 25 centus, apytiksliai 1 eurą.) Tai reiškia, kad didžioji dauguma kinų gyveno ant skurdo ribos. Dabar tokių beturčių Kinijoje liko tik 10% ir jų toliau mažėja. Taip Kinijoje formuojasi vidurinioji klasė.

  • Microsoft Word 84 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1455 žodžiai)
  • Universitetas
  • Andrius
  • Kinijos ekonomikos vaidmuo pasaulio ekonomikoje, pokyčiai ir tendencijos
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Kinijos ekonomikos vaidmuo pasaulio ekonomikoje, pokyčiai ir tendencijos. (2016 m.). https://www.mokslobaze.lt/kinijos-ekonomikos-vaidmuo-pasaulio-ekonomikoje-pokyciai-ir-tendencijos.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 22 d. 10:32
Peržiūrėti darbą
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo