Kitos išlaidų rūšys


Kitos išlaidų rūšys. Kalkuliacinės išlaidos. Relevantinės išlaidos. Nerelevantinės išlaidos. Įkeistos (prarastos) išlaidos. Negrįžtamos išlaidos. Kontroliuojamos ir nekontroliuojamos arba suvaldomos ir nesuvaldomos išlaidos. Pagal išlaidų atsiradimą. Tikros ir netikros išlaidos. Pagal tikslų siekimo trukmę. Trumpalaikės ir ilgalaikės. Pagal sprendimų priėmimo. Pagal išlaidų tinkamumą sprendimams priimti. Tinkamos ir netinkamos išlaidos. Pagal išlaidų išvengimo galimybę. Išvengiamos ir neišvengiamos išlaidos. Pagal išteklių panaudojimo alternatyvas. Alternatyvios (galimybių). išlaidos. Literatūros sąrašas.

Gamybinių išlaidų klasifikavimas kalkuliaciniais straipsniais leidžia nustatyti išlaidų vietą ir paskirtį, kiek įmonei kainuoja tam tikrų produkcijos rūšių gamyba ir pardavimas. Šių išlaidų reikia tam, kad būtų galima išsiaiškinti, kokie veiksniai nulėmė atitinkamą savikainos dydį, kokiomis kryptimis reikia siekti jas sumažinti.

Jos yra būsimų laikotarpio išlaidos, kurios priklauso nuo sprendimų variantų. O praėjusio laikotarpio išlaidos negali būti vadinamos relevantinėmis išlaidomis valdymo sprendimams, nes jos padarytos, jų nesusigražinsi.

Tai išlaidos, kurios prarandamos, kai, priėmus vieną alternatyvų variantą, reikia atsisakyti kito varianto. Jos neparodomos apskaitos dokumentuose, tačiau yra labai svarbios tokioms situacijoms, kai yra riboti ištekliai. Pagal savo prigimtį šios išlaidos yra tikimybinės.

Praėjusio laikotarpio išlaidos yra negrįžtamos ir nevaldomos. Tai išlaidos, kurios jau padarytos ir negali būti sumažintos ar padidintos.

Kontroliuojamos ir nekontroliuojamos arba suvaldomos ir nesuvaldomos išlaidos (1).

Taip skirstyti išlaidas veiksminga tada, kai išlaidų apskaita tvarkoma pagal atsakomybės centrus. Kai kuriais valdymo lygiais visos išlaidos yra kontroliuojamos, pavyzdžiui, aukščiausieji valdymo organai turi teisę padidinti arba sumažinti darbuotojų ir padalinių vadovų skaičių.

  • MS PowerPoint 53 KB
  • 2016 m.
  • 16 puslapių (492 žodžiai)
  • Universitetas
  • Viktorija
  • Kitos išlaidų rūšys
    10 - 2 balsai (-ų)
Kitos išlaidų rūšys. (2015 m. Kovo 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/kitos-islaidu-rusys.html Peržiūrėta 2019 m. Gegužės 27 d. 16:37
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!