Knygų sugretinimas


N. Davies ,,Europa“ ir Timothy Snyder ,, Kruvinos žemės Europa tarp Hitlerio ir Stalino“ knygų sugretinimas.

Norman Davies ir Timothy Snyder yra britų ir amerikiečių istorikai bei rašytojai, išgarsėję ir pasaulyje, vertinami dėl darbų susijusių su vidurio ir rytų Europos istorija. Todėl šitame darbe norėčiau panagrinėti ir sugretinti N. Davies knygos ,,Europa“ dalį susijusią su Hitlerio ir Stalino valdymo laikotarpiu, bei T. Snyder knygą ,,Kruvinos žemės: Europa tarp Hitlerio ir Stalino“. Bandysiu panagrinėti, kaip kiekvienas autorius pateikia tą patį įvykį iš savo perspektyvos, kokiais kitų istorikų darbais remiasi ir kur abiejų autorių nuomonė sutampa ir skiriasi.

Pirma knyga kurią noriu aptarti yra Norman Davies knygos. ,,Europa“. Knyga skirta ne kokiam vienam įvykiui, bet joje aprašoma visa Europos žemyno istorija nuo akmens amžiaus iki Šaltojo karo pabaigos ir SSRS žlugimo. Pati knyga padalinta į 12 skirtingas epochas išskiriančių dalių,kad skaitytojai galėtų lengvai atrasti, tai kas juos domina. Mano nagrinėjamas skyrius buvo: XI. „Tenebrae: Europos užtemimas, 1914 – 1945m“. Pagrindinis dalykas į kurį gilinausi skaitydama šį skyrių buvo II pasaulinio karo laikotarpis, Hilerio ir Stalino rėžimai ir Europa įstrigusi tarp šitų dievų rėžimų. Autorius daug remiasi nuomone, bet žinoma, faktai ir lieka faktais. Daug neužbaigtų minčių ir pasvarstymų „kas būtų jeigu būtų“.

  • Microsoft Word 22 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (868 žodžiai)
  • Greta
  • Knygų sugretinimas
    10 - 4 balsai (-ų)
Knygų sugretinimas. (2015 m. Spalio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/knygu-sugretinimas.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 14 d. 05:17
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!