Kokybės referatas


Įvadas. Sandėliai ir terminalai. Sandėlių tipai ir rūšys. Viešųjų sandėlių privalumai ir trūkumai. Nuosavų sandėlių privalumai ir trūkumai. Sandėlių dydis ir medžiagų sandėliavimo uždaviniai. Sandėlių reikšmė ir teikiamos paslaugos. Sandėlių funkcijos. Išlyginamosios funkcijos. Garantinės funkcijos. Spekuliatyvinės funkcijos. Pagerinimo funkcijos. Sandėliavimo priežastis. Sandėliavimo procesas ir kokybė. Atsargos. Atsargų klasifikacija. Sandėlių strategija. Sandėlių naudojimo būdai. “Stūmimas” ir “Traukimas”. Sandėlio veiklos efektyvumo sąlygos. Sandėlio veiklos efektyvumo vertinimo ypatumai. Sandėlio probleminės sritys. IT panaudojimas siekiant užtikrinti sandėliavimo kokybę. Sandėlio darbuotojų motyvavimas. Išvados. Literatūros sąrašas.

Yra saugojamos žaliavos, atsarginės detalės bei prekės esančios gamybos vietoje ir jau pagamintos prekės – pagaminimo vietoje ,taip pat saugojimą tarp prekės pagaminimo vietos ir vartojimo vietos.Taip pat reikiamos informacijos teikimą apie sandėliuojamų produktų būklę ir išsidėstymą.

Mūsų laikais nei viena bendrovė (ar pramonės, prekybos įmonė) negali tinkamai funkcionuoti be sandėlių. Toks didelis poreikis sandėliuose yra todėl, nes juose ne tik saugojamos bei kaupiamos prekės, bet ir tam, kad būtų įveikti laiko ir erdvės skirtumai tarp produkcijos gamybos ir vartojimo, be to, kad būtų užtikrintas nuolatinę, nepertraukiamą produkcijos gamybą ir įmonės veikla.

Darbas sandėliuose apima darbus, susijusius su prekių priėmimu, jų patalpinimu į sandėlį, saugojimo organizavimu, pasirengimo prekių išdavimui. Visi šie veiksmai sudaro sandėliavimo technologinį procesą.

Pasirinkta tema gana aktuali, nes sandėliavimas yra labai svarbus visos įmonės darbui. Todėl labai svarbu tinkamai ir veiksmingai organizuoti sandėliavimo procesą. O tai, būtent, kruopštus prekių kiekio ir kokybės tikrinimas, kuris leidžia laiku pastebėti trūkstamą prekių kiekį, taip pat išimti prekes, kurių kokybė neatitinka standartų. Prekių saugojimui racionaliai jas talpinant, pagrindinių saugojimo principų laikymasis, palaikymas optimaliaus saugojimo režimo ir organizavimas nuolatinio stebėjimo saugojamų produktų užtikrina prekių saugumą bei jų nuostolių nebuvimą, taip pat duoda galimybę tinkamam ir greitam prekių išrinkimui, skatina efektyviau išnaudoti sandėlio patalpas. Lygiai taip pat yra svarbus teisingas ir tikslus dokumentų pildymas, nes klaidos dokumentuo sudaro neigiamą poveikį visoms sandėliavimo proceso operacijoms. Taigi, efektyvus sandėlio darbas nulėmia sekmingą darbo atlikimą kitose srityse.

Darbo tikslas – išanalizuoti sandėliavimo proceso kokybę.

Darbo uždaviniai:

Sandėliuose saugomi produktai. Atliekama daug produkto aptarnavimo operacijų (Pvz.: pakavimas, ženklinimas, saugojimas ir t.t.) . Prekės ir produktai saugojami ilgą laiko tarpą(kiek yra susitarta su klientu) . Taipogi saugomos reikalingos atsargos.

Terminalai,tai yra paskirstymo centrai.Terminalai dažnai naudojami siuntų formavimui ir pateikimui klientui pasinaudojant keleto vežėjų paslaugomis. Terminaluose kroviniai saugomi tiek laiko,kiek reikia suformuoti ar performuoti siuntą klientui. Kuriama pridėtinė vertė,panaudojant laiko sąnaudas.

Apimčių ekonomija. Firmai savarankiškai sandėliuoti ir apdoroti savo krovinius būtų žymiai brangiau. Dideli sandėliai turi geresnės technikos, gali priimti daugiau kvalifikuoto personalo, naudoja sudėtingą kompiuterinę įrangą. Sandėlio įrengimo ir krovinio vieneto aptarnavimo sąnaudos yra mažesnės, nes aptarnaujama daugiau krovinių. Be to, klientas sandėlyje gali iš karto gauti kelių gamintojų siuntas;

Lankstumas. Kadangi sutartys su sandėlių savininkais yra trumpalaikės, pasikeitus sąlygoms (gyventojų perkamoji galia, įstatymai, transporto infrastruktūra) galima be didelių nuostolių keisti sandėlių vietą ar kiekį;

Sandėlių ploto trūkumas. Ne visada įmanoma gauti sandėlio plotą pageidaujamoje geografinėje vietoje ir norimu laiku.

Mažesnės sąnaudos. Imant pakankamai ilgą laiko tarpą, nuosavo sandėlio eksploatacija apsimoka. Jeigu sandėlio panaudojimas yra 75-80 %, krovinio aptarnavimo sąnaudos sumažėja 15-25 %;

Darbuotojai. Savas personalas labiau rūpinasi kroviniais;

Psichologiniai motyvai. Klientai mano, kad kompanija yra saugesnė ir patikimesnė, jeigu ji skirsto prekes per nuosavus sandėlius.

Nelankstumas. Sunku prisitaikyti prie rinkos pokyčių - paklausos padidėjimo, kai reikia daugiau sandėlių ploto, sumažėjimo, kai jo reikia mažiau. Taip pat nuosavi sandėliai yra “pririšti” prie tam tikros vietos ir jų perkėlimas yra praktiškai neįmanomas;

Investicijų grąža. Investicijos į sandėlių ūkį turi turėti ne mažesnį grąžos rodikli, nei kitos kapitalo investicijos.

Sandėliuoti atsargas prireikia tada, kai įmonė nori išnaudoti palankias pirkimo ar transportavimo sąlygas.

Tai reiškia, kad sandėliai ne tik atlieka pagrindinį vaidmenį tarp tiekėjų ir vartotojų, bet ir lanksčiai reaguoja į paklausos pasikeitimus didindami ar mažindami pristatomų partijų dydį. Intensyvumas reiškia gaunamų krovinių apimančių pakitimus per atitinkamą laiko vienetą. Materialinių srautų intensyvumo sąlygas diktuoja vartotojas. Todėl, analizuojant logistinę tiekimo grindinę apskritai, pagrindinė grandis, nuo kurios priklauso materialinių srautų intensyvumas, yra galutinis vartotojas.

Materialinių srautų asortimento keitimas (derinimas) pagal klientų užsakymus.

Sandėliavimo procesą galima apibrėžti kaip visų veiksmų, apimančių produktų srautų valdymą, produktų saugojimą ir informacijos perdavimą.

Priemimas: produktų iškrovimas, informacijos apie atsargas koregavimas(leidžia pastebėti prekių trukūmus, išimti brokuotas prekes), krovinio apžiūra (ar nepažeistas);

  • Microsoft Word 107 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 24 puslapiai (4783 žodžiai)
  • Universitetas
  • Miroslav
  • Kokybės referatas
    10 - 7 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Kokybės referatas. (2015 m.). https://www.mokslobaze.lt/kokybes-referatas.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 22 d. 19:41
Peržiūrėti darbą
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo