Kompiuterių istorija referatas



20 metų vieno tipo kompiuterių istorijoje, įvertinus ypač sparčią technologijų plėtrą, yra labai ilgas laiko tarpas, todėl paminėsime tik svarbiausius arba įdomiausius pastarojo dvidešimtmečio įvykius, susijusius su IBM PC raida.
Kai IBM korporacija patyrė nesėkmę su 5100 serijos bei "Datamaster" asmeniniais kompiuteriais, 1980 m. liepos 3 d. firmos direktorius Niujorke sušaukė pasitarimą. Jame IBM prezidentas Frankas Caris bandė išsiaiškinti, kodėl visame pasaulyje garsi firma nesukuria asmeninio kompiuterio, kuris galėtų konkuruoti su dviejų jaunuolių Steve'o Jobso ir Steve'o Vozniako garaže sukurtu "Apple". Dauguma kalbėjusiųjų teigė, jog nesėkmių priežastis — firmos dydis, todėl buvo pritarta siūlymui suburti atskirą nedidelę specialistų grupelę naujojo asmeninio kompiuterio koncepcijai parengti. Pirmiausia reikėjo apsispręsti, kokį kompiuterį projektuoti, rasti jam patikimą operacijų sistemą. Padalinio vadovas Bilas Louvas žinojo apie jaunos firmos "Microsoft" veiklą ir nusprendė, kad kaip tik ji yra tinkamiausia operacijų sistemai sukurti. 1980 m. liepos mėnesį buvo pakviestas "Microsoft" vadovas Billas Gatesas pasitarti, koks kompiuteris turėtų būti. 24 metų Billas Gatesas suprato, kad bendradarbiavimas su kompiuterių gamybos milžinu jo firmai gali būti labai naudingas. Jis apsiėmė kurti kompiuteriui "Basic" kalbą bei operacijų sistemą. B.Gatesas siūlė naudoti procesorių "Intel 8086" (IBM pasirinko ne tokį pajėgų, tačiau šiek tiek pigesnį ir paprastesnį procesorių "Intel 8088"), gerą grafikos sistemą. Projektą įgyvendino maždaug 100 žmonių. "Microsoft" naujajam kompiuteriui nesunkiai pritaikė anksčiau sukurtą "Basic" kalbą. Rūpesčių kėlė operacijų sistema, nes "Microsoft" neturėjo jokios darbo kuriant operacijų sistemas patirties, todėl iš Timo Pattersono maždaug už 70 000 JAV dolerių nupirko jo anksčiau parengtą operacijų sistemą, pritaikė ją kuriamam asmeniniam kompiuteriui ir pavadino MS DOS. Billas Gatesas įžvalgiai MS DOS nepardavė IBM. Sutarta, jog už kiekvieną parduotą kompiuterį IBM mokės tam tikrą dalį kompiuterio kainos. Procesorius IBM kompiuteriui gamino firma "Intel", o grafikos sistemą — "Motorola".
1986 m. IBM į IBM AT kompiuterius pradėjo dėti spartesnius 8 MHz procesorius "Intel 80286" ir gaminti tikrus nešiojamuosius IBM PC kompiuterius (IBM 5140), kurie svėrė tik 4,5 kg, turėjo mažiau energijos sunaudojantį 4,77 MHz 8088 procesorių, 256 KB RAM, CGA standarto plokščiąjį skystųjų kristalų ekraną. IBM PC tipo kompiuteriai jau vyravo pasaulyje. Buvo sukurti daugelio dabar naudojamų populiariausių programų prototipai, taip pat pirmasis IBM PC virusas.
1987 m. norėdama sumažinti kitų IBM PC gamintojų konkurenciją IBM pradėjo gaminti PS/2 serijos kompiuterius su spartesne 32 bitų magistrale, nesuderinta su XT ir AT kompiuteriais, drauge su "Microsoft" pradėjo platinti naują operacijų sistemą OS/2. Tačiau PS/2 tipo kompiuteriai ir OS/2 neprigijo. "Microsoft" sukūrė "Windows" terpei skirtos skaičiuoklės "Excel" pirmąją versiją.
1991 m. firma AMD pagal "Intel" licenciją pradėjo gaminti AM386 serijos procesorius IBM PC kompiuteriams ir panaikino "Intel" monopolį. Firma "Hewlett-Packard" pagamino pirmuosius spalvinius skenerius.
1997 m. "Intel" pradėjo gaminti pajėgesnį 200 MHz procesorių "Pentium II", o AMD — naujos kartos originalios architektūros procesorių K6, kuris ilgainiui tapo rimtu "Intel" procesorių, dedamų į pigesnius IBM PC kompiuterius, konkurentu. Pradėtas IBM PC destandartizavimas — skirtingiems procesoriams reikėjo skirtingų pagrindinių plokščių ir jiems pritaikytų programų. Pradėtas leisti žurnalas "Kompiuterija".
- Microsoft Word 509 KB
- 2013 m.
- 17 puslapių (4938 žodžiai)
- Kolegija
- Tatevik
-