Konspektas chemijos egzaminui


Įvadas. Cheminė termodinamika. Cheminė kinetika ir pusiausvyra. Tirpalai. Elektrolitų tirpalai. Neelektrolitų tirpalai. Oksidacija ir redukcija. Vanduo. Metalai. Metalų korozija. Elektrochemijos pagrindai. Elektrolizė. Atomas. Molekulių sandara ir cheminės jungtys.

Gamtiniame vandenyje ištirpusios kalcio, magnio ir geležies druskos sudaro vandens kietumą. Vandens kietumas skirstomas į karbonatinį (laikinajį) ir nekarbonatinį (pastovųjį). Laikinąjį kietumą sudaro kalcio, magnio, geležies vandenilio karbonatai, o pastovųjį – šių metalų stiprių rūgščių druskos (sulfatai, chloridai ir kt.). Bendrasis kietumas yra laikinojo ir pastoviojo kietumų suma.

Vanduo minkštinamas nusodinimo būdu arba jonų mainų būdu.

Nusodinimo būdas. Karbonatinį kietumą sudarančios druskos paverčiamos mažai tirpiomis vandenį virinant ir jį veikiant cheminiais reagentais. Nekarbonatinį kietumą sudarančios druskos paverčiamos netirpiomis vandenį veikiant cheminiais reagentais. Cheminiu būdu karbonatai šalinami gesintomis kalkėmis. Nekarbonatiniam kietumui šalinti naudojamas Na2CO3.

  • Microsoft Word 28 KB
  • 2013 m.
  • 6 puslapiai (1963 žodžiai)
  • Sunvy
  • Konspektas chemijos egzaminui
    10 - 2 balsai (-ų)
Konspektas chemijos egzaminui. (2013 m. Gruodžio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/konspektas-chemijos-egzaminui.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 09 d. 06:22
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo