Krovinių samprata ir rūšys, vežimo ypatumai


Krovinių samprata ir rūšys, vežimo ypatumai. Vežimų technologijų ypatumai. Tinkamo transporto pasirinkimo svarba. Krovininių automobilių klasifikacijos pagrindai.


Materialus srautus logistikoje sudaro įvairiarūšiai kroviniai, kurie yra gabenami iš jų išsiuntimo į paskyrimo vietas. Remiantis Minalga (2008), kroviniai yra:

Už krovinio pakavimą ir krovimą atsako siuntėjas, o už iškrovimą – gavėjas. Vežėjas privalo įsitikinti, kad krovinys saugiai pakrautas, tvarkingai išdėstytas kėbule, pritvirtintas ir apdengtas apsauga nuo išorinio poveikio. Sudarydamas vežimų sutartį, vežėjas privalo parinkti atitinkamą transporto priemonę, skirtą duotam kroviniui vežti, pvz., gendančius produktus reikia vežti šaldytuve, paukščius narvuose ir t. t.

kiekviena (iš viso 36 ratai), automobilis-platforma (15x5 m ) „Sheyerlet MT 120.82“;

2 vairuotojo kabinos priekyje ir gale 2x350 AG dyzeliniai varikliai centre, hidrostatinė

Skysčiai vežami specialiomis cisternomis, o toksiški skysčiai – įpakuoti statinėse, atskiriant minkštomis plastikinėmis ar medinėmis pertvaromis.

Birūs kroviniai (žvyras, cementas) vežami arba savivarčiais, kurių dugnas šildomas žiemos metu, arba specialiais cementovežiais su vakuumine krovimo sistema.

Pastaba: a – švytuoklinė; b – žiedinė; c – zoninė žiedinė.

Naftos produktai dažniausiai transportuojami vamzdynais, tačiau daugiausiai tenka vežti kaip benziną ir dyzeliną geležinkelio cisternomis. Visur būtina laikytis darbo saugos ir priešgaisrinių reikalavimų, kad teršalai nepatektų į dirvožemį ir nekiltų gaisras. Ypač pavojingi benzino garai, kurių užsidegimą gali sukelti net statinės elektros kibirkštis (nuo kuro trynimosi į sieneles), todėl visur būtinos elektros krūvio įžeminimo technologijos. Kariuomenei ir pramonei geležinkeliu tenka dažnai vežti pavojingus krovinius, raketinį kurą, lakus, dažus, šovinius, sprogstamąsias ir chemines nuodingąsias medžiagas. Būtina raštiškai įforminti visas atsargumo priemones, sudaryti tikslų vežamų krovinių sąrašą, nurodyti krovimo pavojingumo kategoriją, numatyti priemones, kaip elgtis avarijos ar gaisro atveju, supažindinti vairuotojus.

Išmanant krovininių automobilių klasifikaciją, galima nesunkiai pasirinkti patį tinkamiausią priemonę krovinio pervežimui.

  • Microsoft Word 578 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 19 puslapių (3060 žodžiai)
  • Kolegija
  • Aneta
  • Krovinių samprata ir rūšys, vežimo ypatumai
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Krovinių samprata ir rūšys, vežimo ypatumai. (2019 m.). https://www.mokslobaze.lt/kroviniu-samprata-ir-rusys-vezimo-ypatumai.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 13 d. 18:34
Peržiūrėti darbą
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo