Kvėpavimas skaidrės (2)


Kvėpavimas. Kvėpavimo reikšmė. Kvėpavimo organų sistema. Dujų ir vandens garų kiekis įkvepiamame ir iškvepiamame ore. Kvėpavimo organų ligos. Energijos vartojimas. Apie diafragmą-.

Dirbant raumenims, Pernešant chemines medžiagas, Įsiurbiant maisto medžiagas, Susidarant ląstelėms, Perduodant signalus nervais,.

Kai jūs įkvepiate, diafragma ir tarpšonkauliniai raumenys sutraukia ir išplečia krūtinės ląstos ertmę. Šis išsiplėtimas sumažina slėgį krūtinės ląstos ertmėje ir jis tampa mažesnis nei atmosferos oro slėgis. Tuomet oras įeina per kvėpavimo takus (iš aukšto slėgio į žemą slėgį) ir plaučiai prisipildo oro. Kai jūs iškvėpiate, diafragma ir tarpšonkauliniai raumenys atsipalaiduoja, ir krūtinės ląstos ertmė pasidaro mažesnė. Tūrio sumažėjimas ertmės viduje didina spaudimą krūtinės ląstos ertmėje (slėgis pasidaro mažesnis nei atmosferos oro slėgis). Tada oras iš plaučių (aukštas slėgis) išeina per kvėpavimo takus į atmosferą (žemas spaudimas).

  • MS PowerPoint 647 KB
  • 2016 m.
  • 12 puslapių (319 žodžiai)
  • Rūta
  • Kvėpavimas skaidrės (2)
    10 - 4 balsai (-ų)
Kvėpavimas skaidrės (2). (2014 m. Sausio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/kvepavimas-skaidres-2.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 08:34
×