Laivo samprata ir nuosavybė


Įvadas. Laivo samprata. Laivų klasifikacijos požymiai. laivų tipai pagal požymius. Laivų tipai pagal paskirtį. Laivų nuosavybės teisinis reguliavimas. Pagrindiniai registrai. Laivo registravimo praktika. Jūrų laivų registravimo taisyklės. Laivai, registruojami Lietuvos Respublikos jūrų laivų registre. Pirminė registruojamo laivo apžiūra. Laivo įregistravimas Lietuvos Respublikos jūrų laivų registre išnuomoto laivo vėliavą keičiant į Lietuvos valstybės vėliavą. Įregistruoto laivo dokumentai. Laikinas registravimas. Išvados. Literatūra.

Išanalizavus laivo sampratą, galime teigti kad laivynas dalinasi į dvi dalis: į karinį ir į civilinį, o jau civilinis laivynas skaidosi į daugelį skirtingų tipų.

2. Nuosavybės teisės subjektai pagal LRCK gali būti fiziniai ir juridiniai asmenys, valstybė ir vietos savivaldybės. Nuosavybės teisės turinį sudaro trys savininko teisės: jam priklausančių objektų valdymas, naudojimas ir jais disponavimas.

3. Laivas registruojamas Lietuvos Respublikos jūrų laivų registre, jeigu jis yra suprojektuotas bei pastatytas laivybai jūroje ir turi tai patvirtinančius dokumentus, o laivo savininkas yra Lietuvos Respublikos pilietis ar Lietuvos Respublikoje įregistruotas juridinis asmuo.

  • Microsoft Word 52 KB
  • 2014 m.
  • 19 puslapių (4531 žodžiai)
  • Universitetas
  • Aleksandr
  • Laivo samprata ir nuosavybė
    10 - 3 balsai (-ų)
Laivo samprata ir nuosavybė. (2014 m. Spalio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/laivo-samprata-ir-nuosavybe.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 28 d. 07:58
×
103 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo