Lazerių pjovimo paslaugos Lietuvoje


Lazerių pjovimo paslaugos Lietuvoje. Lietuvos lazerių pramonė augimo rodikliai. Lietuvos lazerių pramonė kiti svarbūs rodikliai. Aukšta pridėtinė vertė. Aukštas našumas. Perspektyvių darbo vietų kūrimas. Indėlis į šalies biudžetą. Lazerių technologijų diegimas šalyje. Lazeriai pramonėje. Lazeriai medicinoje. Lietuvos lazerių pramonės įmonės.

Visos Lietuvos lazerių įmonės atsirado kaip privačios iniciatyvos, be jokių užsienio investicijų ar tiesioginių valstybės dotacijų. Nuo pat veiklos pradžios jos remiasi tik šalies mokslo potencialu, visos įmonės yra lietuviško kapitalo. Per 24 nepriklausomybės metusbuvo sukurta nacionalinė lazeriniųproduktų vertės kūrimo grandinė pradedant naujų produktų kūrimu mokslinėse laboratorijose ir baigiant suformuotu unikaliu pasauliniu produkcijos platinimo ir aptarnavimo tinklu. Lietuvos lazerių pramonė eksportuoja 86proc. kuriamos ir gaminamos produkcijos. Stiprėjant lazerinių technologijų poreikiui šalies ūkyje, moksle ir medicinoje, išaugo ir sektoriaus produkcijos pardavimas Lietuvos rinkoje: t.y. 2003m. šis pardavimas sudarė 8proc., 2005m. – 11proc,, 2008m. – jau 14proc. viso pardavimo. Šalies lazerių pramonėje darbuotojų skaičius taip pat sparčiai auga, kuriantis ir plečiantis įmonėms.

Darbo našumas, per vieną darbo valandą sukuriama pridėtinė vertė, Lietuvos lazerių pramonėje yra 72lt. Šis rodiklis yra du kart didesnis už šalies apdirbamos gamybos našumą (35lt.) ir našumą šalies statybų sektoriuje (31lt.). Lazerių pramonės produkcijos pardavimas vienam darbuotojui taip pat viršija bendrus šalies rodiklius. Vidutinis Lietuvos lazerių pramonės pardavimas, tenkantis vienam darbuotojui per metus, siekia 220tūkst. litų. Tai 12proc, daugiau nei vienam darbuotojui tenkančios produkcijos dalis apdirbamosios gamybos sektoriuje ir du kartus daugiau nei statybų sektoriuje.

Lietuvos lazerių sektoriuje darbuotojų skaičius per paskutinius penkerius metus išaugo daugiau kaip du kartus. Sparčiai augant darbuotojų skaičiui, lazerių pramonėje auga ir vienam darbuotojui tenkančios produkcijos dalis.

  • Technologijos Skaidrės
  • MS PowerPoint 300 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (727 žodžiai)
  • Ernesta
  • Lazerių pjovimo paslaugos Lietuvoje
    10 - 9 balsai (-ų)
Lazerių pjovimo paslaugos Lietuvoje. (2015 m. Spalio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/lazeriu-pjovimo-paslaugos-lietuvoje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 18:01
×