Lietuvos banku raida ir atliekamos funkcijos



Pasirinkęs šio kursinio darbo temą, tikėjausi sužinoti daugiau apie bankų sistemą Lietuvoje, bankų funkcijas bei apžvelgti visą, apie šimtą metų trukusią, bankininkystės raidą Lietuvoje. ,,Neabejotina, kad svarbiausias mūsų dienų ekonominės, o tuo pačiu ir politinės pasaulio gerovės veiksnys yra tos įmonės, kurios valdo pasaulio pinigų ir kapitalo rinkas ir kurios savo nuožiūra skirsto kreditus“. Šiuos vieno iš iškiliausių tarpukario Lietuvos valstybės veikėjo, finansininko, Lietuvos banko steigėjo Vlado Jurgučio žodžius, kuriais jis apibūdina kredito įstaigų svarbą, be jokios abejonės, galima taikyti ir šiandieniniam bankų vaidmeniui šalies ekonomikoje.
Tyrinėjant po nepriklausomybės atkūrimo šalies ekonomikos ir finansų raidą, išryškėja šiuolaikinės bankų sistemos kūrimo ir plėtros problemos svarba. Nepriklausomos Lietuvos bankų sistemą po 50-ies sovietinės okupacijos ir priverstinės aneksijos metų teko kurti iš naujo dviejų politinių sistemų sandūroje. Pirmuosius žingsnius pertvarkos metais ji žengė kartu su tautiniu atgimimu, nepriklausomybės atkūrimu ir įtvirtinimu. Ją grūdino ekonominė blokada, rublio infliacija, savi politiniai skersvėjai. Perėjimas prie rinkos sąlygų šiame ekonomikos sektoriuje vyko žymiai sparčiau negu kitose ūkio šakose.
Kursinio darbo tikslas: apžvelgti Lietuvos bankų raidą, atskleisti pagrindines Lietuvos bankų funkcijas bei vykdomą politiką.
Darbo uždaviniai:
•išsiaiškinti Lietuvos centrinio ir komercinių bankų funkcijas;
•trumpai apžvelgti Lietuvos bankų vykdomas strategijas;
•susipažinti su Lietuvoje veikiančiais bankais ir užsienio bankų filialais;
•apžvelgti Lietuvos bankininkystės raidą nuo pat pirmojo banko įsteigimo iki šių dienų.
- Microsoft Word 50 KB
- 2012 m.
- 25 puslapiai (7048 žodžiai)
- Universitetas
- Arvydas
-