Lietuvos ekologinė situacija



Lietuvos ekologinė situacija. Dabartinės ekosistemos – tai ilgaamžės žmogaus sąveikos rezultatas. Augalų ir gyvūnų nykimas. Dėl žmonių ūkinės. Vanduo kaip. Vandens ekologinė būklė. Pagal Valstybinę monitoringo. Upių, ežerų ir pajūrio ekologinė būklė. Miškas yra vienas pagrindinių Lietuvos gamtos turtų. Miškų ekologinė būklė.
Dabartinės ekosistemos – tai ilgaamžės žmogaus sąveikos rezultatas. Šuolaikiniame žmogaus ir gamtos vystimosi etape iškilo reali ekosistemų ir ekosferos ekologinės pusiausvyros pažeidimo grėsmė. Žmogus tiesiogiai ar netiesiogiai savo veikla pertvarkė didžiąją dalį ekosistemų.
Dėl žmonių ūkinės bei laisvalaikio veiklos nuolat vyksta negrįžtamas aplinkos kitimas – prarandamos augalų ir gyvūnų buveinės, o kartu ir pačios rūšys. Lietuvoje įgyvendinamas projektas “Biologinės įvairovės išsaugojimas Lietuvos pelkėse” skirtas užtikrinti biologinės įvairovės apsaugą svarbiausiuose šalies pelkiniuose kompleksuose. Išlikusiose teritorijose (vertingiausios iš jų paskelbtos rezervatais) dabar telkiasi daugelis į Lietuvos raudonąją knygą įrašytų augalų ir gyvūnų rūšių.
Vanduo, kaip ir atmosferos oras, yra būtinas ir niekuo nepakeičiamas gyvybės palaikymo šaltinis. Be to vanduo yra puikus tirpiklis, taigi dėl šios savybės vanduo gali lengvai užsiteršti kontaktuodamas su įvairiais cheminiais elementais. Žemėje yra du pagrindiniai geriamojo vandens tiekimo šaltiniai: paviršinis ir požeminis. Palyginti su kitomis šalimis, galime džiaugtis, kad visas geriamasis vanduo Lietuvoje požeminis.
- MS PowerPoint 259 KB
- 2020 m.
- Lietuvių
- 7 puslapiai (448 žodžiai)
- Gimnazija
- Skaistė
-