Lietuvos jaunimo emigracija priežastys ir pasekmės


Įvadas. Duomenų rinkimo ir analizės metodai. Dokumentų analizė. Išskiriami du pagrindinia dokumentų analizės metodo atvėjai kiekybinis ir kokybinis. Lietuvos jaunimo emigracijos rodiklių analizė. Kiekybinė dokumentų analizė. Kokybinė dokumentų analizė. Išvados. Literatūra.

Tyrimo problema: masiškai didėjanti Lietuvos jaunimo emigracija į svetimas šalis.

Tyrimo objektas: Lietuvos jaunimo emigracija.

Tyrimo hipotezė: pagrindinės emigracijos priežastys ne tik ekonominės, bet ir gyvenimo perspektyvų nebuvimas Lietuvoje.

Tyrimo tikslas: išanalizuoti jaunimo emigracijos iš Lietuvos priežastis bei pasekmes.

Tyrimo uždaviniai:

1.Įvertinti gyventojų emigraciją iš Lietuvos lemiančius veiksnius ir numatyti pasekmes..

2.Pateikti jaunimo emigracijos iš Lietuvos statistinę analizę.

3.Pateikti apibendrinimus.

2) Atrankinis išsaugojimas. Pvz., ne visi žmonės rašo laiškus ar dienoraščius, juo labiau – nuolat. Su tuo susijęs ir kitas šio metodo trūkumas – neišbaigtumas. Daug žmonių nesukuria jokių dokumentų, tačiau ne visi dokumentai dėl įvairių priežasčių išsaugomi.

4) Standartinių formų nebuvimą sąlygoja dokumentų įvairovė, skirtingas formatas, žanras ir kt. Taip apsunkina dokumentų lyginamąją analizę.

5) Kodavimo sunkumai. Dokumentai dažnai fiksuoja žodinę, o ne skaitmeninę informaciją. Šiuo požiūriu dokumentų analizė panaši į atsakymų į atvirus klausimus analizę.

Trendas – tai nuolatinė ilgalaikė reiškinio kitimo kryptis (didėjimo ar mažėjimo). Dažnai trendas vadinamas pagrindine reiškinio raidos tendencija. (Kasnauskienė, 2010).

Trendo lygties sudarymas – tai laiko eilutės išlyginimo metodas, leidžiantis tiksliausiai nustatyti reiškinio raidos kryptį. Paprasčiausia trendo funkcija – tiesinė. Laikydami, kad nagrinėjamas reiškinys yra tiesinė laiko funkcija, trendo funkcija apskaičiuojama formulių pagalba.

Ekstrapoliacija – būsimų laiko (dinamikos) eilutės lygių įvertinimas, juos paskaičiuojant kaip funkcijos reikšmes būsimo laiko argumentams. Laikoma tikslinga ekstrapoliuoti ne daugiau kaip n/3 reikšmių perspektyvą.

Koreliacija (arba koreliacijos koeficientas) tikimybių teorijoje ir statistikoje yra statistinis ryšys tarp kintamųjų. Koreliacinio ryšio stiprumas įvertinamas apskaičiuojant koreliacijos koeficientą

Apskaičiavus tiesinę trendo funkciją, atliekama Lietuvos jaunimo emigracijos prognozė dvejiems metams į priekį (2014-2015 m.), nes 6/3=2.

  • Ekonomika Tyrimas
  • Microsoft Word 55 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (2509 žodžiai)
  • Erika
  • Lietuvos jaunimo emigracija priežastys ir pasekmės
    10 - 5 balsai (-ų)
Lietuvos jaunimo emigracija priežastys ir pasekmės. (2015 m. Birželio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-jaunimo-emigracija-priezastys-ir-pasekmes.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 21:30
×