Lizingo paslaugos Bankininkystės pagrindų savarankiškas darbas



Darbo tikslas – išanalizuoti lizingo paslaugas ir palyginti lizingo ir paskolos suteikimo sąlygas
Lizingas tai iš anglų kalbos (angl. Leasing – nuomojimas) kilęs tarptautinis žodis, reiškiantis žymiai sudėtingesnius ekonominius procesus nei paprasta – ilgalaikė ar trumpalaikė – nuoma. Nors pagal lizingo (finansinės nuomos) sutartį lizingo (finansinės nuomos) davėjas (t.y. nuomotojas) už tam tikrą užmokestį perduoda lizingo (finansinės nuomos) gavėjui (t.y. nuomininkui) teisę valdyti ir naudoti ilgalaikį turtą su sąlyga, kad, sumokėjus visą lizingo (finansinės nuomos) sutartyje numatytą kainą, turtas pereis lizingo (finansinės nuomos) gavėjo nuosavybėn. Anot, A. Maldeikienės, lizingas – finansinė paslauga, jos gavėjui suteikianti galimybę naudotis norima preke, sumokėjus tik dalį kainos.
Gavusi turtą įmonė B įsipareigoja įmonei A sutartyje nustatytą laikotarpį mokėti nustatytas lizingo įmokas. Mokant lizingo įmokas per visą lizingo laikotarpį padengiama parduoto turto vertė. Kadangi įmonė B už turtą atsiskaito ne iš karto, bet dalimis, už šią galimybę įmonė B turi mokėti mokestį – palūkanas. Taigi, lizingo įmokos yra sudarytos iš dviejų kintančių elementų – turto vertės dengimo sumos ir palūkanų. Visi šie elementai turi būti nurodyti lizingo įmokų mokėjimo grafike. Pasibaigus lizingo laikotarpiui ir įmonei B visą turto vertę, turto nuosavybė iš įmonės A pereina įmonei B. Ir jau tada įmonė B gali turtą ne tik naudoti savo veikloje, bet ir perleisti kitiems asmenims.
Lizingu gali būti vadinami ir tokie sandoriai, kai sumokėjus visas sutartyje numatytas įmokas, daikto nuosavybės teisė nepereina lizingo gavėjui. Tačiau tokios sudėtingesnės operacijos daugiau atliekamos vakarų valstybėse, kur didesnė lizingo operacijų įvairovė. Lietuvoje absoliučioje daugumoje sudaromų lizingo sandorių numatyta, kad lizingo laikotarpio pabaigoje teisės pereina lizingo gavėjui. Tačiau 20 VAS „Nuoma, lizingas (finansinė nuoma) ir panauda“, reglamentuojančiame lizingo operacijų finansinę apskaitą, numatyta bent keletas skirtingų sąlygų. Jei sandoris atitinka nors vieną iš jų, jis laikomas lizingu (finansine nuoma).
turto tikrosios vertės svyravimų teikiamas pelnas arba nuostolis tenka lizingo gavėjui;
Veiklos lizingo požymiai:
II etapas.Analizuojami kliento pristatyti dokumentai.
„Swedbank“ lizingo produktai
nauji ir naudoti lengvieji automobiliai iki 3,5 t. įsigyjami iš privataus ar juridinio asmens;
turto kaina su PVM turi viršyti 4350 Eur;
„Swedbank“ teigia, jog finansavimui verta rinktis lizingą, nes:
Šiame skyriuje palyginsime automobilio įsigijimo sąlygas lizingo ir paskolos įsigijimo būdais (žr. 7.1 lentelę).
Atsižvelgiant į visus kriterijus, manome, kad fiziniam asmeniui labiau patrauklesnis yra paskolos pasiūlymas, kadangi nereikia mokėti avanso ir pajamų suma yra mažesnė. Taip pat nereikia transporto priemonės drausti Kasko draudimu, kuris yra pakankamai brangus. Juridiniams asmenims transporto priemonę būtų patogiau įsigyti naudojantis lizingo paslaugomis. Jie transporto priemonę gali įsigyti pagal savo poreikius neatsižvelgiant į kainą ir reikalaujamą pajamų sumą.
AB „Swedbank“ teikia tokius lizingo pasiūlymus: automobilių lizingas, automobilių veiklos nuoma, komercinio transporto lizingas, įrengimų ir specialiosios technikos lizingas.
Palyginus lizingo ir paskolos automobiliui teikimo sąlygas AB „Swedbank“, manome, kad juridiniams asmenims lizingo paslaugomis naudotis yra patogiau nei fiziniams.
- Microsoft Word 111 KB
- 2015 m.
- Lietuvių
- 16 puslapių (3219 žodžiai)
- Kolegija
- Inga
-