Marija montessori ir jos ugdymo metodai


Marija Montessori ir jos ugdymo metodai. Marija Montessori Biografija 1870 m. – 1952 m. Psichologė ir pedagogė. Montessori mokykla. M. Montessori įsteigė mokyklą protiškai atsilikusiems vaikams ir pati su jais dirbo. Montessori ,,Vaikų nameliai“. 1906 m. Montessori suteikta galimybė įsteigti vaikų darželį. Montessori Filosofija. Vaikas pats yra savos, individualios asmenybės kūrėjas. Montessori metodas. Apima visapusišką žmogaus vystymąsi tiek fizinėje. Montessori metodo trūkumai ir privalumai. Privalumai. Apibendrinimas. M. Montessori iš tikrųjų surado unikalų darbo su kiekvienu vaiku būdą. Šaltiniai.

Psichologė ir pedagogė iš Italijos. Tapo viena pirmųjų medikių Italijoje. Vadovavo institucijai, kuri dirbo su neįgaliaisiais. Montessori įkūrė vaikų namus. Antro pasaulinio karo metais buvo deportuota iš Italijos.

1906 m. Montessori suteikta galimybė įsteigti vaikų darželį. Turėdamas palankias sąlygas saviauklai bei saviugdai, vaikas ,,apreiškė save“.

Montessori metodas pratina vaikus prie realaus pasaulio. Darželio grupės sudaromos iš įvairaus amžiaus vaikų, vaikai iš tos pačios šeimos gali lankyti tą pačią grupę. Tinkamai paruoša aplinka ir mokymosi priemonės. Vaikui teikiama pasirinkimo laisvė. Metodas padeda sudrausminti klasę, visiems vaikams pritaikoma veikla.

Montessori pedagogika pasisako prieš pasakas. Montessori metodas apleidžia vaiko kūrybiškumą ir vaizduotę, nes metodo pagrindas- protinis lavinimas. Kalbos barjeras- nepavyksta dirbti tyloje.

  • Pedagogika Skaidrės
  • MS PowerPoint 357 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (266 žodžiai)
  • Vaida
  • Marija montessori ir jos ugdymo metodai
    10 - 6 balsai (-ų)
Marija montessori ir jos ugdymo metodai. (2015 m. Gruodžio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/marija-montessori-ir-jos-ugdymo-metodai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 05:33
×