Netradicinės ugdymo formos: valdorfo, montessori, suzuki pedagogika


Valdorfo ir montessori ugdymo sistemos. Montesori pedagogika.

Įvadas. Montesori pedagogika. Ugdymo tikslas, uždaviniai ir principai. Vaiko asmenybės raidos tarpsnių samprata. Ugdomoji aplinka. Mokytojo vaidmuo ir kvalifikacija. Ugdymo procesas. Valdorfo pedagogika. Ugdymo tikslai ir siekiai. Pagrindinės pedagogikos nuostatos. Ugdymo siekis ir funkcijos. Mokytojo vaidmuo. Mokyklos bendruomenė. Ugdymo etapai. Ugdymo proceso organizavimas. Mokinių vertinimas. Suzuki talentų ugdymas. Ugdymo tikslas ir uždaviniai. Pagrindinės ugdymo nuostatos. Ugdymo sistemos sandara. Ugdymo organizavimas ir ypatumai. Mokynių vertinimas. Mokytojo vaidmuo. Literatūra.

Kuo ypatinga ši lavinimo sistema? Visiems atrodo, kad talentas – įgimtas, paveldėtas, tiesiog Dievo dovana. O Šiniči Suzuki teigia, jog kiekvienas vaikas gimsta su beribe potencija išsiugdyti talentą bet kurioje srityje, jei tam sudaromos tinkamos sąlygos. Dr. Š. Suzuki sako „Juk kiekvienas normalus vaikas išmoksta sklandžiai kalbėti savo gimtąja kalba. Jei toks sudėtingas dalykas, kaip gimtoji kalba, prieinamas bet kuriam sveikam vaikui, vadinasi, vaikai yra pakankamai gabūs išmokti bet kurį dalyką. Suaugusiųjų pareiga – sudaryti tinkamiausią aplinką mokymuisi”. Dėl šio palyginimo Š. Suzuki metodas pavadintas „Motinos kalba”, nes mokymasis vyksta taip pat natūraliai, kaip ir kūdikiui mokantis kalbėti savo gimtąja kalba (Mamos žurnalas, 2008).

Taigi šias tris laisvo ugdymo kryptis sieja labai daug bendro, pirmiausia – didelė pagarba vaikui, individualus priėjimas, siekis padėti atsiskleisti vaiko asmenybei.

  • Microsoft Word 54 KB
  • 2013 m.
  • 28 puslapiai (7115 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vaida
  • Netradicinės ugdymo formos: valdorfo, montessori, suzuki pedagogika
    10 - 4 balsai (-ų)
Netradicinės ugdymo formos: valdorfo, montessori, suzuki pedagogika. (2013 m. Spalio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/netradicines-ugdymo-formos-valdorfo-montessori-suzuki-pedagogika.html Peržiūrėta 2020 m. Gruodžio 02 d. 07:39
×
35 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo