Materialistinis požiūris į ugdymą


Klasikinės ugdymo paradigmos filosofinės koncepcijos. Materialistinis požiūris į ugdymą. Problema Kodėl svarbu, kad žmogus socialinių sąlygų pagalba tobulėtų ir keistų savo žmogiškąją esmę. Materializmas kaip filosofijos kryptis. Materializmas kaip filosofinė kryptis įsitvirtino tik XVIII a. Georgas Vilhelmas Frydrichas Hėgelis (1770 m. Liudvigas Andrėjas Fojerbachas  (1804 m. Žmogus – visuomeninių santykių visuma. Materialistinė ugdymo traktuotė. Materialistinė ugdymo traktuotė pripažįsta materialiąją žmogaus prigimtį. K. Marksas „Materialistinė teorija. Materialistinės ugdymo koncepcijos pagrindą sudaro teiginys apie individo aktyvios veiklos. Konceptualieji teiginiai. UGDYMAS – ugdytinių gyvenimo ir veiklos organizavimas. Koncepcijos vertinimas. Materialistinė koncepcija neįgijo ugdymo praktikos poreikius atitinkančio skaidrumo. Pagrindinis reikalavimas, kurį ši koncepcija kelia ugdymo turiniui – jo moksliškumas. Išvados 1. Žmogus – visuomeninių santykių visuma. Literatūra. Bitinas B. Materialistinė ugdymo koncepcija // Knygoje Bitinas B.

Problema: Kodėl svarbu, kad žmogus socialinių sąlygų pagalba tobulėtų ir keistų savo žmogiškąją esmę? Tikslas: Atskleisti materialistinės ugdymo koncepcijos pagrindą. Uždaviniai: 1. Išsiaiškinti materialistinį požiūrį į žmogaus prigimtį. 2. Aptarti kaip materialistinė pedagogika apibrėžia ugdymo tikslą, ugdytinio ir ugdytojo santykį, ugdymo struktūrą, metodus. 3. Apžvelgti kaip materialistinė ugdymo koncepcija atskleidžia požiūrį į žinojimą, žinias, mokymą, mokymąsi, mokytojo paskirtį.

Materializmas kaip filosofinė kryptis įsitvirtino tik XVIII a. prancūzų materialistų pastangomis. Materialistinė ugdymo koncepcija grindžiama savita žmogaus esmės samprata.

Georgas Vilhelmas Frydrichas Hėgelis (1770 m.) – vokiečių filosofas, vienas iš idealizmo kūrėjų kartu su Imanueliu Kantu.

Liudvigas Andrėjas Fojerbachas  (1804 m.) - vokiečių filosofas, filosofinio antropologizmo atstovas, gimęs Vokietijoje, Bavarijoje.

  • MS PowerPoint 1050 KB
  • 2016 m.
  • 18 puslapių (336 žodžiai)
  • Universitetas
  • Erika
  • Materialistinis požiūris į ugdymą
    10 - 8 balsai (-ų)
Materialistinis požiūris į ugdymą. (2015 m. Gegužės 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/materialistinis-poziuris-i-ugdyma.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 26 d. 23:47
×
145 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo