Neuromechanika Merginų sudėtingos reakcija į šviesos dirgiklius priklausomybė po ekscentrinio – koncentrinio krūvio, tyrimą atliekant abejomis rankomis ir abejomis kojomis


Medicinos laboratorinis darbas.

Laboratorinis darbas Nr. Merginų sudėtingos reakcija į šviesos dirgiklius priklausomybė po ekscentrinio – koncentrinio krūvio , tyrimą atliekant abejomis rankomis ir abejomis kojomis. Kaunas 2016 darbo tikslas. Tyrimo eiga. Matematinė statistika. Abejomis rankomis ir abejomis kojomis tiriamosios sudėtingos reakcijos į šviesos dirgiklį po ekscentrinio - koncentrinio krūvio rezultatų skirtumai. Sudėtinga reakcija rankomis prieš ir po krūvio. Rezultatų aptarimas. Prieš krūvį rankomis sudėtinga Bandymo Nr. Reakcijos laikas ms. VID reakcijos laikas , ms. MAX reakcijos laikas , ms. MIN reakcijos laikas , ms. Po krūvio rankomis sudėtinga Bandymo Nr. Sudėtinga kojomis prieš krūvį Bandymo Nr. Sudėtinga kojomis po krūvio Bandymo Nr. Imami rodikliai Sudėtinga rankomis prieš krūvį Bandymo Nr. Sudėtinga rankomis po krūvio Bandymo Nr.


DARBO TIKSLAS : nustatyti merginų reakcijos laiką, pagal tai kiek galima greičiau atsitiktine tvarka užsidegus lemputei paspausti atitinkamai kairįjį (raudona spalva) arba dešinįjį (žalia spalva) klavišą ar pedalą.

Tiriamieji : Dvi merginos (rankinis) sporto šakos sportininkės (n=2). Merginos, kuri atliko tyrimą rankomis amžius – 21 metai, kūno masė – 67 kg, ūgis – 169cm. Tiriamoji, kuri atliko kojomis – 20 metų, kūno masė – 76 kg, ūgis – 177cm.

Visi studentai pasiskirstė po du. Kiekviena pora atliko jiems parinktas užduotis pvz.: sudėtingosios reakcijos į šviesos dirgiklį priklausomybė po ekscentrinio - koncentrinio krūvio, tyrimą atliekant abejomis rankomis ir abejomis kojomis. Mūsų poros parinkta užduotys buvo tokia: pirmoji tiriamoji atliko sudėtingos reakcijos į šviesos dirgiklį, tyrimą atliekant abejomis rankomis prieš ir po ekscentrinio - koncentrinio krūvio, antroji tiriamoji sudėtingos reakcijos į šviesos dirgiklį, tyrimą atliko abejomis kojomis prieš ir po ekscentrinio - koncentrinio krūvio.

Tyrimą reikėjo atlikti, kurį sudarė trys dalys: tyrimas prieš krūvį (50 paspaudimu), krūvis (50 šuolių į viršų su giliu pritupimu) ir tyrimas po krūvio (50 paspaudimu). Tiriamieji buvo pasodinti prie tyrimo prietaisų, tada buvo paaiškinta, kaip reikės atlikti tam tikrą užduoti ir po to supažindinta su tyrimo prietaisais. Pirmiausia tiriamoji turėjo atsisėsti patogiai, kad nejaustų diskomforto atsisėdusi prieš prietaisą, tiriamoji, kuri atliko sudėtingos reakcijos testą į šviesos signalą abejomis rankomis, buvo apsirengusi sau patogia aprangą ir avalinę. Spausti kairį mygtuką tiriamajai reikėjo tada, kai reakciometre užsidegdavo raudona šviesa, o dešinį mygtuką, kai užsidegs žalios spalvos švieselė. Kompiuteris fiksuodavo laiką (ms) nuo šviesos pasirodymo iki mygtuko paspaudimo. Jeigu reaguojant į šviesos signalą buvo paspaustas klaidingas mygtukas, tai kompiuteris fiksuodavo klaidą. Iš viso buvo 50 atsitiktinų šviesos dirgiklių, į kuriuos reikėdavo kuo greičiau sureaguoti, paspaudžiant atitinkama mygtuką. Po pirmosios tyrimo dalies tiriamoji turėjo iškart atlikti 50 šuolių i viršų su giliu pritupimu. Iškart po antrosios dalies buvo atliekama trečioji dalis, kurios metu tiriamoji atliko tokį patį tyrimą, kaip

Tyrimo metu, buvo registruojamas atliekamų bandymų skaičius (50 kartų) prieš krūvį ir po jo, reakcijos laikas (tai laikas, sugaištas nuo švieselės pasirodymo iki paspaudimo). Pateikiami dviejų tiriamųjų, kurios atliko reakcijos tyrimus, duomenys.

Sudėtinga reakcija rankomis prieš krūvį matome diagramoje, kad kreivės pokytis yra maždaug 200 – 350 ms laikas sureagavus į dirgiklį. Tai tiriamosios rezultatas maždaug vyraudavo toks pat kaip ir po krūvio reakcijos laikas vyrauja tarp 200 – 350 ms. nuo dirgiklio iki atlikto tikro veiksmo, šiuo metu iki paspaudžiamo klavišo kaire arba dešine ranka. Apibendrinus reakcijos laika nuo dirgiklio pasirodymo iki atlikto veiksmo, tai tyrimo rezultatas yra aiškiai matoma, kad greičiau reaguojama jau po tam tikro krūvio.

 • Medicina Laboratoriniai darbai
 • 2016 m.
 • Lietuvių
 • Simona
 • 16 puslapių (2379 žodžiai)
 • Universitetas
 • Medicinos laboratoriniai darbai
 • Microsoft Word 51 KB
 • Neuromechanika Merginų sudėtingos reakcija į šviesos dirgiklius priklausomybė po ekscentrinio – koncentrinio krūvio, tyrimą atliekant abejomis rankomis ir abejomis kojomis
  10 - 7 balsai (-ų)
Neuromechanika Merginų sudėtingos reakcija į šviesos dirgiklius priklausomybė po ekscentrinio – koncentrinio krūvio, tyrimą atliekant abejomis rankomis ir abejomis kojomis. (2016 m. Gegužės 23 d.). http://www.mokslobaze.lt/neuromechanika-merginu-sudetingos-reakcija-i-sviesos-dirgiklius-priklausomybe-po-ekscentrinio-koncentrinio-kruvio-tyrima-atliekant-abejomis-rankomis-ir.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 23 d. 21:50