Morfologijos normos


Morfologijos normos. Giminė. Skaičius, skaitvardis. Įvardžiuotinės/neįvardžiuotinės formos. Įvardžiuotinės formos vartojamos. Laipsnių vartosena. Sangrąžinės veiksmažodžio formos. Dalyvių, pusdalyvių ir padalyvių vartojimas. Dalyviai. Padalyviai. Pusdalyviai. Įrašykite tinkamą giminės formą. Pasirinkimą pakomentuokite. Parašykite skaitmenis žodžiais. Pasirinkite, kurią būdvardžio, dalyvio formą – įvardžiuotinę ar paprastąją – reikėtų vartoti. Išbraukite netinkamą variantą. Pasirinkite tinkamą (-us) variantą (-us). Netinkamą (-us) išbraukite. Perskaitykite tekstą. Atkreipkite dėmesį į padalyvių ir pusdalyvių artojimą. Perskaitykite tekstą. Atkreipkite dėmesį į paryškintų žodžių vartojimą. Iš specialybės vaovėlių parinkite. Raskite ir ištaisykite morfologijos klaidas. Taisymą motyvuokite.

1.Laipsnių formos paprastai sudaromos su priesagomis –esn, -iaus, pvz., priimtinesnė forma, tinkamiausias sprendimas, o ne su pagalbiniais žodžiais labiau, labiausiai (išskyrus veikiamosios rūšies dalyvius), pvz., labiau patyręs, labiausiai patyręs.

2.Tarptautinių būdvardžių optimalus, maksimalus, minimalus, elementarus, ekstremalus geriau nelaipsniuoti, nes jų reikšmė ir taip rodo didžiausią ypatybės kiekį, pvz., optimalus (ne optimalesnis, optimaliausias) sprendimas.

  • Microsoft Word 15 KB
  • 2013 m.
  • 5 puslapiai (1342 žodžiai)
  • Mokykla
  • Giedrius
  • Morfologijos normos
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Morfologijos normos. (2013 m.). https://www.mokslobaze.lt/morfologijos-normos.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 22 d. 19:24
Peržiūrėti darbą
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo