Muzikos industrija


Įvadas. Muzikos verslo raida nuo 1900 metų. Techniniai laimėjimai Lietuvoje. Muzikos industrija. Muzikos industrija Lietuvoje. Lietuvos garso įrašų studijos ir muzikos verslo formavimasis. Vaizdo klipų gamyba lyginant su kitomis Baltijos šalimis. Išvados. Informaciniai šaltiniai.


Technikos išradimai ir masinės gamybos technologijoms tobulėjant, lėmė muzikos verslo augimą. 1900 metais, buvo priimtas įstatymas reglamentuojantis autorių teises. Plokštelių ir cilindro gamybai naudojant kokybiškesnes medžiagas, tokiu būdu įrašams buvo suteikiamas aiškesnis, stipresnis ir dinamiškesnis garsas.Tai lemia dideli susidomėjimą muzikos kūrinių įrašais, tačiau tai priveda prie autorinių teisių pažeidimo. Muziko leidėjai kreipėsi į teismą, kai Piano Rolls kompanija atsisakė sumokėti muzikos leidėjams už leidimą atkurti įrašus ant pianino ritinių. JAV aukščiausias teismas atmetė muzikos leidėjų ieškinį, skelbdamas kad autorinės teisės įstatymas apsaugo tik tas dainas, kurios gali būti perskaitomos žmogaus akimis, tačiau tai negalioja muzikos kūriniams, kurie buvo sukurti su technikos pagalba. Tačiau po kiek laiko Kongresas priėmė įstatymą, kuris reglamentuoją honoraro apmokėjimą kūrinio autoriams už kiekvieną dainą, kuri yra mechaniškai atkurta.

20-ajame amžiuje, atsirado būdas muziką išgirsti kitaip, atsiradus ir išplitus pirmajam radijo ryšiui. 1920 metais Amerikos radijos korporacija (RCA), pradeda radijo imtuvų masinę gamybą. KDKA Pitsburgo radijas, tampa pirmoji komercinė radijo stotis.Tais pačiais metais BBC radijas buvo licencijuotas pagal Didžiosios Britanijos vyriausybės įstatymus, kuris grojo klasikinę muziką. 1930 metais sukuriama pirma juostinė kasetė.

1960 metais populiariausi muzikos atlikėjai: Elvis Preslis, The Beatles ir Klifas Ričardsas. The Beatles buvo pirmoji grupė, kurie kūrė ir atliko savo dainas ir taip pat rengė gyvo garso pasirodymo turus, tarptautiniu mastu tokiu būdu reklamuodami savo įrašus.

1964 m. tampa pagrindiniu muzikos įrašų formatu. 1978 m. ,,Philips“ ir ,,Sony“ paskelbia planus, kad dirba kartu ir kad, sugalvojo vienodą standartinę plokštelę (CD). 1982 metais pirmasis pasaulyje CD išleidžiamas Japonijoje. Atsiradus CD, krenta vinilo paklausa.

1987 prasideda protestai prieš skaitmeninius magnetofonus. Po CD pasirodymo pasaulio rinkoje netrukus buvo pristatyta skaitmeninė garso juosta (DAT). Kompozitoriai, muzikos leidėjai priešinosi prieš DAT, nes nerimavo dėl padidėsiančio muzikos kūrinių plagijavimo. Leidėjai ir kompozitoriai pareiškė, kad jiems už kiekvieną įsigytą skaitmeninę garso juostą, turi būti atlyginta autorinės kūrinio teisės.

1990 metais atsiranda MP3 formatas, kuris leidžia sumažinti skaitmeninio garso failą ir kurį galima lengvai siųsti iš vieno kompiuterio į kita ir nepakenkiant garso kokybei.

  • Microsoft Word 258 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (2236 žodžiai)
  • Kolegija
  • Monika
  • Muzikos industrija
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Muzikos industrija. (2016 m.). https://www.mokslobaze.lt/muzikos-industrija.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 22 d. 18:11
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo