Muzikos industrijos egzamino konspektas


Dainų rašymo pradžia. Brill Building muzikos fabrikas. A b a b c. A B C A B C D Dainos struktūra. Dainos struktūra Posmas Verse. Priešdainis Prechorus , Build up. Dainos struktūra Priedainis Chorus. Intarpas Bridge , Middle. Sekundės taisyklė prasideda priešdainis. Min. Taisyklė priedainis. Ponia melodija Posmas ir priedainis. Trendai ir mados. Muzika ar žodžiai? Dainų tekstai. Dainų tekstai. Kreipiniai. Dainų tekstai. Rimavimas. Tipas Galūnės sutampa. Tipas Galūnės rimuojasi , bet rašosi skirtingai. Tipas Galūnės skirtingos , rašosi skirtingai , bet balsės sutampa. Tipas Galūnės skamba skirtingai , bet yra tam tikras „ žodžių ritmas “. Tembras garsas susidaro iš Obertonų ir harmonikų. Obertonai yra pagrindiniai tembro garsai. Šalia būna daug harmonikų. Garso tembras kuo mažiau hercų tuo žemesnis , kuo daugiau – tuo aukštesnis. Yra triukšmai , kurie spektogramoje neturi aiškaus ir tikslaus garso – vadinami baltu , rudu , rožiniu garsu. Pop muzikos ištakos. Rock ‘ ‘ Roll. Pirmasis Bytlų pasirodymas Amerikoje. Pop karalius Michael Jackson. Pop muzikos charakteristika. Ar svarbu gyvas muzikos atlikimas. Milli Vanilli pliusinės fonogramos nei dainuoja , nei groja patys. Kokios dainos yra surinkę daugiausiai peržiūrų youtube platformoje 2021 metų duomenimis? Social Blade Populiariausi Youtube muzikos kanalai pagal subscriber ‘ ius.


Žmonės dainas rašė jau nuo senų senovės (nuo akmens amžiaus laikų) tuo metu jau galime sutikti pirmuosius instrumentus.

1700 m. Pabaigoje Anglijoje ir Vakarų Europoje vyko pramonės revoliucija. Po jos yra pradėtos kurti DAINOS. (buvo rašomos ir natomis).

Pirkliai ėjo į operas, o darbo liaudis dainuodavo po darbų.

Išaugo vidurinioji klasė, kuriai reikėjo pramogų. (ji praturtėjo ir užsimanė pramogų, kurios nėra liaudies dainos.)

Profesionalūs kompozitoriai pradėjo rašyti lengvo žanro dainas. (Taip buvo nuspręsta, kad reikia ne tik operų ir pan., o ir lengvesnių kūrinių: trumpų, lengva kurti, labai populiarūs ir perkami, lengvai pagrojami.)

Vidurinioji klasė galėjo sau leisti turėti namuose pianinus, todėl labai pamėgo kompozitorių rašomas dainas groti namuose. (Atsirado pianinas, jis tapo vos ne kiekvienų geresnių namų atributika.)

Jau aštuonioliktame amžiuje mes galime apibūdinti DAINĄ kaip DAINĄ. Žmonės pradėjo patys muzikuoti.

Brill Building muzikos fabrikas (muzikos namai, kur kiekvienas aukštas turėjo savo paskirtį: viename aukšte muzikos leidėjai, kūrėjai, rašytojai, prodiuseriai, atlikėjai, studio recording atlikėjai.)

Iki 1962 m. „Brill“ pastate veikė 165 muzikos verslo įmonės

Brill Building tapo muzikos stiliaus sinonimu, pvz.: Bob Dylan, Paul Simon stilius.

Dainos struktūra(1): (Pvz.: „Happy“ by Pharrell, „Fix You“ by Coldplay)

Dainos struktūra(2): (Pvz.: „Smells Like Teen Spirit“ by Nirvana, „Firework“ by Katy Perry)

Posmas (Verse) – dainos melodija, kuri beveik nekinta, keičiasi tik žodžiai, kurie pateikia išsamią informaciją apie dainos temą. Iššūkis kyla, kai žodžius reikia pritaikyti tai pačiai melodijai ir ritmui.

Priešdainis (Prechorus, Build up) – priedainio paruošiamoji melodija, kuri padeda nujausti, kad artėja priedainis. Dažnai auginamas dinamiškai ir ritmiškai, kitu atveju, sukuriama įtampa tylesnėje atmosferoje. Žodžiai (kaip ir priedainio) dažnai nesikeičia, o melodija būna su neišspręsta pabaiga.

Priedainis (Chorus) – pagrindinė dainos melodija, kuri dažniausiai visiškai nesikeičia. Paprastai priedainio žodžiai apima dainos pavadinimą ir suteikia klausytojui bendrą mintį apie dainos temą. Priedainio melodija pati svarbiausia, būtent iš jos klausytojai įsimena dainą.

Intarpas (Bridge, Middle 8) – melodija, dainoje skambanti tik vieną kartą. Intarpe nustebiname klausytoją – gali būti staigus harmoninis, melodinis ir ritminis pasikeitimas, kurio pabaiga darniai sugrįžta į priedainio nuotaiką. Žodžiai dažnai reiškia dainos pasakojimo išvadą. Galimas variantas – instrumentinis pragrojimas.

Melodijų pabaigos eilutėse išlaiko balansą:↓↑ ↓↑ arba ↓↓↑↑ arba ↓↑↑↓ (būna išimčių, jei ritmika diktuoja intensyvumą), o jei gale nata stovi viename aukštyje, dažniausiai jaučiamas intensyvėjimas (tension) ↑.

Garso bangos ilgis susidaro nuo aukščiausios vietos iki sekančios aukščiausios vietos (from crest to crest) Ir taip pat jos turi kryptį

Taip pat turi amplitudę – kuri yra nuo centro linijos iki Crest viršaus arba trough apačio

Skaitmeninis garsas yra keturių bangų formų, iš jo yra formuojamas tam tikras garso variantas. Jie taip pat gali būti miksuojami.

Obertonai yra pagrindiniai tembro garsai. Obertonai visada yra tokiais pačiais atstumais, nepaisant nuo kokio garso pradėsime.

Garso tembras kuo mažiau hercų tuo žemesnis, kuo daugiau – tuo aukštesnis. Žmogaus klausa yra sutverta girdėti nuo 20 Hz iki 20 kHz, žmogaus klausa kinta su metais, dingsta aukšti dažniai.

  • Microsoft Word 177 KB
  • 2021 m.
  • Lietuvių
  • 21 puslapis (8094 žodžiai)
  • Universitetas
  • Emilija
  • Muzikos industrijos egzamino konspektas
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Muzikos industrijos egzamino konspektas. (2021 m.). https://www.mokslobaze.lt/muzikos-industrijos-egzamino-konspektas.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 22 d. 09:08
Peržiūrėti darbą
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo