Oro taršos mažinimo būdai laivuose



Įvadas. Transporto tarša. Oro teršalų emisija iš laivų. Oro taršos ribojimas. Teršalų mažinimas. Ozoną ardančios medžiagos. Azoto oksidai. Sieros oksidai. Oro taršos mažinimo būdai laivuose. Pagrindiniai metodai, kurie taikomi teršalų emisijai mažinti. Išvados. Literatūros sąrašas.
Aplinkos tarša – medžiagų emisijos į biosferą sukelti ekologinės pusiausvyros pažeidimai. Tai yra cheminiai, fiziniai ir biologiniai aplinkos pokyčiai, kurie neigiamai veikia žmogų it aplinką.
Prie aplinkos taršos labai prisideda vandens transportas. Laivai teršia orą išmetamosiomis dujomis, o tai ypač kenkia uostamiesčio gyventojams. Šio rašto darbo tikslas yra paaiškinti kaip galima sumažinti oro taršą laivuose.
Transporto priemonės yra vienas iš didžiausių aplinkos teršėjų. Vandens (jūrų ir upių) transportas teršia aplinką išmetamosiomis dujomis ir triukšmu. Avarijos ir aplaidumas taip pat prisideda prie oro ir vandens (jūrų, upių) pakrančių teršimo. Dėl intensyvaus jūrų laivybos eismo didėja laivų keliama oro tarša. Tai pagrindinė oro taršos priežastis uostamiesčiuose. Iš laivų išmetami oro teršalai gali sklisti šimtus kilometrų ir sukelti rūpesčių dėl oro kokybės sausumoje.
Pagrindinė išmetamų iš laivų oro teršalų masė susidaro jų energetiniuose įrenginiuose, deginančiuose naftos produktus, gamtines dujas ar akmens anglį. Šiuo metu labiausiai energetikoje dominuoja skystieji naftos produktai. Duomenys rodo, kad laikui bėgant alternatyvusis dujinis kuras – suskystintos ar suslėgtos gamtinės dujos pakeis skystuosius naftos produktus. Sunkieji naftos produktai ir vidutinės klasės naftos produktai ir pavaizduoti 1 paveiksle.