Pagrindiniai šalies finansų sistemos elementai


Projektinis darbas. Įvadas. Namų ūkiai. Jų svarba šalies ekonomikai. Namų ūkiai. Jų sąveika su kitais elementais. Namų ūkiai. Pagrindinių makroekonominių rodiklių dinamika. Namų ūkiai. Prognozuojami rodiklių pokyčiai. Verslas. Jo svarba šalies ekonomikai. Verslas. Jo sąveika su kitais elementais. Verslas. Pagrindinių makroekonominių rodiklių dinamika. Verslas. Prognozuojami rodiklių pokyčiai. Vyriausybinis sektorius. Jo svarba šalies ekonomikai. Vyriausybinis sektorius. Jo sąveika su kitais elementais. Vyriausybinis sektorius. Pagrindinių makroekonominių rodiklių dinamika. Vyriausybinis sektorius. Prognozuojami rodiklių pokyčiai. Išvados. Naudoti šaltiniai.


Darbo tikslas – ištirti pagrindinių 3 finansų sistemos dalyvių tarpusavio sąveiką, remiantis pastarųjų metų makroekonominių rodiklių dinamika, ir įrodyti kiekvieno iš jų svarbą šalies ekonomikai. Darbo uždaviniai: Įvardinti 3 pagrindinius šalies finansų sistemos elementus; Išanalizuoti jų tarpusavio ryšį; Nurodyti kiekvieno iš jų svarbą šalies ekonomikos darniam vystymuisi; Išanalizuoti pastarųjų metų pagrindinių makroekonominių rodiklių dinamiką ir susieti su pagrindiniais finansų sektoriais.

Namų ūkiai. Jų svarba šalies ekonomikai.

Jie yra galutiniai firmų gaminamų prekių ir paslaugų vartotojai. Jie sukuria paklausą rinkoje, atsižvelgdami į savo skonį ir pageidavimus. Jie nustato šalies gamybos liniją.

Namų ūkiai. Jų sąveika su kitais elementais.

Vyriausybė renka mokesčius iš namų ūkių, perka prekes iš firmų ir paskirsto šias prekes namų ūkiams atskirai arba kartu. (Vyriausybinis sektorius) Verslas perka iš namų ūkių išteklius (pvz., Darbo jėgą) ir juos naudoja prekėms bei paslaugoms gaminti, kurias parduoda namų ūkiams mainais į dalį pajamų. (Verslas).

Namų ūkiai. Pagrindinių makroekonominių rodiklių dinamika.

Namų ūkiai. Prognozuojami rodiklių pokyčiai.

Namų ūkių vartojimo išlaidų metinis pokytis 2020 m. prognozuojamas -2,0%, kai 2019 m. jis buvo 3,3%. 2020 m. absoliutaus skurdo didėjimas prognozuojamas vyresnio 50-64 m. amžiaus asmenų bei vidutinio amžiaus asmenų grupėje. Numatoma, kad abosliutus skurdas mažės kitose amžiaus grupėse. Šis mažėjimas yra nulemtas priimtų COVID-19 pasekmių švelninimo priemonių. Didžiausias absoliutaus skurdo mažėjimas numatomas vaikų bei senyvo amžiaus asmenų tarpe.

Verslas. Jo svarba šalies ekonomikai.

Jis teikia prekes, paslaugas bei darbo vietas. Verslas šiuos dalykus atlieka daug efektyviau, nei pavieniai asmenys. Jis yra priemonė gauti didžiąją dalį prekių ir paslaugų, kurių mes, kaip vartotojai, norime.

Verslas. Jo sąveika su kitais elementais.

Verslas perka iš namų ūkių išteklius (pvz., Darbo jėgą) ir juos naudoja prekėms bei paslaugoms gaminti, kurias parduoda namų ūkiams mainais į dalį pajamų. (Namų ūkiai) Vyriausybė dažniausiai daro tiesioginę įtaką organizacijoms, nustatydama reglamentus, įstatymus ir taisykles, kurios nurodo, ką organizacijos gali ir ko negali daryti.

  • MS PowerPoint 259 KB
  • 2021 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių
  • Universitetas
  • Greta
  • Pagrindiniai šalies finansų sistemos elementai
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Pagrindiniai šalies finansų sistemos elementai. (2021 m.). https://www.mokslobaze.lt/pagrindiniai-salies-finansu-sistemos-elementai.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 22 d. 14:52
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo