Pamokos planas: Gražinos paveikslas A. Mickevičiaus poemoje „Gražina“ (2)



Pamokos planas: Gražinos paveikslas A. Mickevičiaus poemoje „Gražina“ (2) Adomas Mickevičius –. epochos rašytojas. Keliaudamas po platųjį pasaulį parašė daug kūrinių. Gražina kunigaikščio. žmona. Ji išlaikė savo nuostabų grožį, nors jau buvo nebe pirmos jaunystės. Rašytojas idealizuodamas Gražiną išryškina šiek tiek neįprastą moteriškumo sampratą Tikra moteris turi savyje jungti mergaitės žavesį, subrendusios moters išmintį, proto galią ir vyro jėgą bei drąsą Kaip matote, Mickevičiui labiau rūpi vidinis šios moters pasaulis. Kunigaikštienės didvyriškas poelgis mūšyje – begalinės meilės savo vyrui ir tėvynei išraiška. Gražina yra tikrai neeilinė asmenybė, ji ne tik stipri, narsi, jautri, mylinti vyrą, bet ir išmintinga moteris, tokių tikrai reta.
Vyresnioji lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Renata Dudzinskienė
Tekstas: A. Mickevičius „Gražina“ (file:///C:/Users/Dudzinsku/Downloads/Grazina Konradas Valenrodas%20(3).pdf), planšetiniai kompiuteriai, sąsiuvinis, rašiklis.
3. Sukurti 2 akrostichus, kurie atskleistų pagrindinio veikėjo charakterio bruožus ir elgesį. Sukurtą kūrinėlį padeklamuoti ar padainuoti. Pavyzdžiui, priedas Nr. 6.
Mokiniai vertina pristatymus išdalintuose lapuose (priedas nr. 3). Namų darbas: Parašyti Gražinai laišką, kuriame reikia paaiškinti, kokiomis savybėmis ji jus sužavėjo (200 250 žodžių). Atsiųsti mokytojai į edmodo aplinką.
Paaiškinti 3 poelgiai. Paaiškinti 2 poelgiai. Paaiškintas 1 poelgis. Kalba apie kitus dalykus.
8 priedas. „Skylėtas“ tekstas. Moteriškumo samprata poemoje „Gražina“
- Microsoft Word 87 KB
- 2017 m.
- Lietuvių
- 6 puslapiai (898 žodžiai)
- Mokykla
- Sandra
-