Pasaulio religijos referatas



Budizmas yra nepaprastai sena filosofija kilusi indijoje. Bet kai kurie meldžiasi budai. Pavargęs jis atsisėdo po medžiu stengdamasis suvokti kas iš tiesų yra svarbu, kas yra tikroji tiesa . Ir tuomet praregėjęs ėmė mokyti kitus.
Buda mokė savo pasekėjus, kad žmonės turėtų suvokti keturias tauriąsias tiesas. Šiame pasaulyje nėra nieko amžino. Laimė ilgai negali trukti. Nepasitenkinimu gyvenimu būsena budistai vadina duka (kančia, nerimas). Dukos būsena užvaldo žmones kurie trokšta daiktų. Juos pražudo godulys, savanaudiškumas. Iš dukos galima išsivaduoti, jeigu žmogus įveikia savo savanaudiškumą, godumą ir neapykantą. Tai galima padaryti einant aštuongubu tauriuoju keliu. Aštuongubas taurusis kelias tai - teisingas supratimas, teisingas nusiteikimas, teisingas kalbėjimas, teisingi poelgiai, teisinga veikla, teisingos pastangos, teisingas susikaupimas, teisinga dėmesio koncentracija.
Budistai sako, kad negalima tapti budistu, kol nesi tiek suaugęs, kad suprastum ką tai reiškia juo būti. Paūgėję budistų berniukai nuo vieno iki keturių mėnesių praleidžia vienuolyne. Budistų vienuoliai daug laiko medituoja. Kartais jie dirba mokytojais, padeda statyti mokyklas, ligonines. Tradicinis jų rūbas oranžinis apsiaustas.
Budistai duoda penkis įžadus. Nežudyti ir nekenkti nei vienai gyvai būtybei. Neimti nieko kas tau nėra duota. Nepataikauti savo kūnui. Nemeluoti, nekalbėti užgauliai ar įžeidžiamai. Negerti alkoholio, nevartoti narkotikų. Vienuoliai duoda dar penkis įžadus. Nepersivalgyti ir nevalgyti po vidurdienio. Nesilinksminti. Nesikvėpinti, nesipuošti. Nemiegoti minkštoje lovoje. Neimti aukso, bei sidabro į rankas.
religijotyrai aktuali vadinamoji budizmo problema . Mat pats budizmas laužo įprastą religijos sampratą ir paplitusius apibrėžimus. Budos mokymas kartais aiškinamas kaip ateistinis , ir išties, ankstyvasis budizmas dievų neturėjo, o budai hinajanos išpažinėjai taipogi nesimeldžia. Tuo tarpu, religijos apibrėžimuose dažnai vartojama dievo ar dievų sąvoka. Anot p. Tillich, religijos sąvoką galima susiaurinti iki cultus deorum ( dievų garbinimo ), bet šitaip iš apibrėžimo išskirsime ikimitologines ir pomitologines religijos stadijas, taigi iš vienos pusės tas, kuriose dievų dar nebuvo, iš kitos - kuriose dievų jau nebuvo, atitinkamai, pvz. Šamanizmą kaip pirmosios stadijos atstovą, dzen- budizmą - kaip antrosios. ortodoksinis budizmas, hinajana (iš dalies ir dzen - budizmas) neturi dievo sąvokos, joms nereikalingi ir dievai - tačiau hinajana be jokios abejonės yra religija.