Pasaulio religijos referatas


Seniausia pasaulio religija. Seniausia religija pasaulyje. Religija referatas. Seniausia religija. Induizmas skaidres. Referatas apie religija. Pasaulio religija. Referatas apie pasaulio religijas. Populiariausios pasaulio religijos. Populiariausia pasaulio religija.

Budizmas. Budizmas yra nepaprastai sena filosofija kilusi indijoje. Budistai netiki dieviškąja būtybe, vadinama dievu tačiau jie tiki dieviškąja realybe. Kadangi jie netiki įasmenintu dievu todėl jie nekalba maldų. Bet kai kurie meldžiasi budai. Budistai tiki, kad buda gyvena kiekviename iš mūsų. Budizmo pradininkas buvo indijos princas sidharta gautava (vėliau žinomas kaip buda). Sidharta užaugo prabangiuose rūmuose tačiau išvydęs kokia daugybė žmonių kenčia nuo senatvės ir ligų jis išsižadėjo visų savo turtų ir išėjo klajoti po šalį. Induizmas. Induizmas - tai seniausia pasaulio religija. Ši religija neurėjo nei vieno įkūrėjo. Induizmas labai įvairialypė religija, tačiau ją jungia brahmanas - nesikeičiantis absoliutas, pradinė realybė, egzistuojanti virš kasdienio matomo pasaulio. Judaizmas. Judaizmas atspindi žydų tautos religiją ir kultūrą, ypatingai, nuo Babilono nelaisvės laikų, 535 prieš K., iki šių dienų. Islamas. Muhamedą musulmonai tiki esant pranašu ilgoje pranašų grandinėje (tarp jų randame ir Jėzaus Kristaus vardą,t.y. Islamas pripažįsta Jėzų kaip Dievo Pranašą). Muhamedas Dievo vardu skelbė Dievo vienybės apreiškimą (Muhamedas yra gerbiamas kaip Dievo Pranašas, bet jokiu būdu nėra sudievinamas; garbinamas yra tik Dievas). Krikščionybė. Pavadinimą krikščionys galima versti kaip "Kristaus mokiniai", nes būtent taip Jėzus vadino savo pasekėjus. Jėzus Kristus yra nepaprastai galinga ir šventa asmenybė. Jo atėjimas buvo išpranašautas net ir Vedų raštuose (taip kaip ir Budos, ir Mahomedo). Adventistai. Baptistai. Protestantizmas. Stačiatikybė, pravoslavybė. Šaltiniai.

Budizmas yra nepaprastai sena filosofija kilusi indijoje. Bet kai kurie meldžiasi budai. Pavargęs jis atsisėdo po medžiu stengdamasis suvokti kas iš tiesų yra svarbu, kas yra tikroji tiesa . Ir tuomet praregėjęs ėmė mokyti kitus.

Buda mokė savo pasekėjus, kad žmonės turėtų suvokti keturias tauriąsias tiesas. Šiame pasaulyje nėra nieko amžino. Laimė ilgai negali trukti. Nepasitenkinimu gyvenimu būsena budistai vadina duka (kančia, nerimas). Dukos būsena užvaldo žmones kurie trokšta daiktų. Juos pražudo godulys, savanaudiškumas. Iš dukos galima išsivaduoti, jeigu žmogus įveikia savo savanaudiškumą, godumą ir neapykantą. Tai galima padaryti einant aštuongubu tauriuoju keliu. Aštuongubas taurusis kelias tai - teisingas supratimas, teisingas nusiteikimas, teisingas kalbėjimas, teisingi poelgiai, teisinga veikla, teisingos pastangos, teisingas susikaupimas, teisinga dėmesio koncentracija.

Budistai sako, kad negalima tapti budistu, kol nesi tiek suaugęs, kad suprastum ką tai reiškia juo būti. Paūgėję budistų berniukai nuo vieno iki keturių mėnesių praleidžia vienuolyne. Budistų vienuoliai daug laiko medituoja. Kartais jie dirba mokytojais, padeda statyti mokyklas, ligonines. Tradicinis jų rūbas oranžinis apsiaustas.

Budistai duoda penkis įžadus. Nežudyti ir nekenkti nei vienai gyvai būtybei. Neimti nieko kas tau nėra duota. Nepataikauti savo kūnui. Nemeluoti, nekalbėti užgauliai ar įžeidžiamai. Negerti alkoholio, nevartoti narkotikų. Vienuoliai duoda dar penkis įžadus. Nepersivalgyti ir nevalgyti po vidurdienio. Nesilinksminti. Nesikvėpinti, nesipuošti. Nemiegoti minkštoje lovoje. Neimti aukso, bei sidabro į rankas.

        religijotyrai aktuali vadinamoji budizmo problema . Mat pats budizmas laužo įprastą religijos sampratą ir paplitusius apibrėžimus. Budos mokymas kartais aiškinamas kaip ateistinis , ir išties, ankstyvasis budizmas dievų neturėjo, o budai hinajanos išpažinėjai taipogi nesimeldžia. Tuo tarpu, religijos apibrėžimuose dažnai vartojama dievo ar dievų sąvoka. Anot p. Tillich, religijos sąvoką galima susiaurinti iki cultus deorum ( dievų garbinimo ), bet šitaip iš apibrėžimo išskirsime ikimitologines ir pomitologines religijos stadijas, taigi iš vienos pusės tas, kuriose dievų dar nebuvo, iš kitos - kuriose dievų jau nebuvo, atitinkamai, pvz. Šamanizmą kaip pirmosios stadijos atstovą, dzen- budizmą - kaip antrosios. ortodoksinis budizmas, hinajana (iš dalies ir dzen - budizmas) neturi dievo sąvokos, joms nereikalingi ir dievai - tačiau hinajana be jokios abejonės yra religija.

  • Microsoft Word 22 KB
  • 2012 m.
  • 9 puslapiai (3362 žodžiai)
  • Mokykla
  • Pasaulio religijos referatas
    10 - 1 balsai (-ų)
Pasaulio religijos referatas. (2011 m. Rugsėjo 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/pasaulio-religijos-referatas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 04 d. 22:32
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo