Pažeidimai darbo ir gyventojų sveikatos apsaugos srityje


Įvadas. Pagrindinės naudojamos sąvokos. Pažeidimai darbo srityje. Pažeidimai gyventojų sveikatos apsaugos srityje. Higienos norminių aktų pažeidimas. Darbo srities pažeidimas. Administracinės teisės normų taikymas teisminėje praktikoje. Administracinių nusižengimų kodekso projektas. Išvados. Literatūros sąrašas.


Administracinė teisė yra ta teisės šaka, su kuria savo veikloje dažniausiai susiduria viešojo valdymo subjektai, fiziniai ir juridiniai asmenys. Administracinės teisės subjektai, išskyrus viešojo valdymo subjektus, su šios teisės šakos normomis kontaktuoja kasdien: vairuodami transporto priemones, naudodamiesi viešuoju transportu, užsiimdami ūkine komercine veikla ir t.t. Administracinė teisė juridiškai reguliuoja labai plačią, svarbią ir specifinę visuomeninio gyvenimo sritį. Ji apima labai svarbias ir reikalingas visuomeninio gyvenimo sritis ir šakas, tokias kaip viešosios tvarkos ir krašto apsauga, sveikatos ir socialinė apsauga, kultūra ir švietimas, darbo, ūkio ir kitų viešojo sektoriaus klausimų administracinį teisinį reguliavimą. Labai svarbu, kad teisiniam reguliavimui naudojamas platus administracinės teisės normų arsenalas, kuris pasižymi šių normų struktūros specifika: administracinės teisės norma gali būti sudaryta iš hipotezės ir dispozicijos, dispozicijos ir sankcijos, vien iš dispozicijos ir t.t.

Administracines teises normos reglamentuoja įmonių ir nevyriausybinių organizacijų, religinių bendruomenių ir bendrijų veiklą, taip pat valstybės tarnybos instituto organizavimą ir jų funkcionavimą.

Darbo ir gyventojų saugos srityje yra gausu aministracinės teisės pažeidimų, todėl ši tema yra aktuali.

Šio darbo tikslas: išnagrinėti aministracinės teisės pažeidimus darbo ir gyventojų saugos srityje.

Analizuodami šia temą išsikėlėme tokius tikslus:

Išanalizuoti ir įvertinti atitinkamų teisės normų reglamentuojančių konkrečius ATP pažeidimus taikymą administracinėje teisminėje praktikoje;

Palyginti ATP teisės normas su siūlomu Administracinių nusižengimų kodekso projektu;

Darbo laiko apskaita – fiksuojamas atitinkamuose dokumentuose ( žiniarščiuose) laikas, kurį darbuotojas dirbo jam pavestą darbą, ir kiti jam prilyginti laikotarpiai. 

Higienos norminiai aktai - teisės aktuose reglamentuoti visuomenės sveikatos saugos reikalavimai.

Dažniausiai pasitaikantys pažeidimai gyventojų sveikatos apsaugos srityje:

Kai kuriose bendrovėse maistas sandeliuojamas neturint tam tinkamų sąlygų, transporto preimonės nepritaikytos maisto produktų gabenimui, jos neplaunamos ir nedezinfekuojamos. Naudojami higienos reikalavimų neatitinkantys maisto produktų tvarkymo ir apdirbimo įrenginiai.

Netikslus gaminio sudėties nurodymas, neaiškiai pateiktas gaminių tinkamo vartojimo terminas. Tiekiamų į rinką gaminių ženklinimas neatitinka higieninio ženklinimo reikalavimų.

Teikiamos gydymo ir sveikatinimo paslaugos higienos reikalavimų neatitinkančiose patalpose ir nehigieniškos įrangos naudojimas.

Klaipėdos valstybinės maisto ir veterinarinės tarnybos viršininkas 2012 m. liepos 3 d. nutarimu pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisių pažeidimo kodekso (toliau ATPK) 42 str. 1 d. A. M. skyrė 125 Lt dydžio baudą. Nutarime nurodoma, kad 2012-06-06 patalpose, patikrinimo metu nustatyta, kad buvo tvarkoma mėsa (jautienos, kiaulienos, avienos skerdiena). Šios patalpos nepatvirtintos maisto tvarkymo veiklai, nesuteiktas veterinarinis patvirtinimas, mėsos tvarkymo veikla ir patalpos neatitiko veterinarinių – sanitarinių ir higienos reikalavimų.

Klaipėdos miesto apylinkės teismas 2012-10-19 nutartimi Klaipėdos valstybinės maisto ir veterinarinės tarnybos viršininko 2012 m. liepos 3 d. nutarimą, kuriuo pagal ATPK 42 str. 1 d. A. M. paskirta 125 Lt dydžio bauda, paliko nepakeistą ir A. M. skundo netenkino. Teismas padarė išvadą, kad A. M. garaže rasti mėsos kiekiai, mėsos fasavimo įranga ir priemonės, pramoniniai mėsos apdirbimo įrenginiai (mėsos pjaustymo pjūklas ir mėsos malimo mašina), samdyti asmenys, apdorojantys mėsą, ženklinimo etiketės, nurodančios pakuotės kainą ir svorį, paneigia administracinėn atsakomybėn patraukto asmens paaiškinimą, kad mėsa buvo tvarkoma asmeniniams poreikiams tenkinti ir leidžia daryti išvadą, kad mėsa garaže buvo ruošiama teikti į rinką.

A. M. prašo Klaipėdos miesto apylinkės teismo 2012-10-19 nutartį panaikinti ir administracinio teisės pažeidimo bylą nutraukti. Nurodo, kad jokiuose teisės aktuose Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai nesuteikta teisė vykdyti patikrinimus fizinių asmenų privačiose valdose, kur nevykdoma veikla, susijusi su tarnybos reguliavimo sritimi, įstatymas nenumato galimybės tikrinti ir patekti į privačias namų valdas, kur tvarkoma mėsa asmeniniams poreikiams tenkinti.

  • Teisė Referatas
  • Microsoft Word 50 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 21 puslapis (5393 žodžiai)
  • Martynas
  • Pažeidimai darbo ir gyventojų sveikatos apsaugos srityje
    10 - 2 balsai (-ų)
Pažeidimai darbo ir gyventojų sveikatos apsaugos srityje. (2016 m. Kovo 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/pazeidimai-darbo-ir-gyventoju-sveikatos-apsaugos-srityje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 11:14
×