Pinigai ir šiuolaikiniai bankai Monetarinė politika


Turinis. Įvadas. Centrinis bankas. Pagrindinės funkcijos. Lietuvos centrinio banko tikslas. Monetarinė politika. Monetarinės politikos sudarimas. Lietuvos monetarinė politika, raida ir dabartis. Valiutų valdybos modelis. Euras Lietuvoje. Išvados. Literatura.


Po 2008 metų pabaigoje įvykusios pasaulinės finansų krizės tik ir yra diskutuojama apie ekonomiką, jos vystymosi procesą, esamas ir būsimas problemas, ekonomikos gelbėjimo ir apsaugojimo projektus. Tiek fiskalinė, tiek monetarinė politika ieško sprendimų ekonomikos atstatymui ir apsaugojimui nuo panašių įvykių. Dažniausiai, priimami sprendimai, vykdomos reformos ir kiti pakeitimai liečia tik konkrečią, siaurą vykdomos politikos dalį. Tačiau gal problema yra giliau ir laikas keisti visą fiskalinės ir/ar monetarinės politikos strategiją.Pasyvus jos vykdymas, pririštas valiutos kursas tikrai padėjo Lietuvos ekonomikai jos vystymosi pradžioje, tačiau ar ne laikas imtis rimtesnių, drastiškesnių veiksmų ir keisti monetarinės politikos strategiją, modelį. Gal jau laikasmonetarinės politikos atstovams pradėti aktyviai veikti Lietuvos ekonomikos gyvenime?

Euro įvedimas yra galutinis monetarinės integracijos etapas išskiriama makroekonominė ir mikroekonominė euro įvedimo nauda. Tačiau nebus išvengta ir neigiamų pasėkmių: atsiras neapibrėžtumas bei rizika dėl ECB vykdomos politikos, bendra valiuta pareikalaus pakeitimų ES šalių narių bankininkystėje.

  • Microsoft Word 389 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (2516 žodžiai)
  • Universitetas
  • Nadežda
  • Pinigai ir šiuolaikiniai bankai Monetarinė politika
    10 - 7 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Pinigai ir šiuolaikiniai bankai Monetarinė politika. (2016 m.). https://www.mokslobaze.lt/pinigai-ir-siuolaikiniai-bankai-monetarine-politika.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 22 d. 16:48
Peržiūrėti darbą
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo