Pinigai referatas apie pinigus


Referatai uz pinigus. Pinigai uz referato ikelima. Referatai pirkti. Pinigu paklausos elementai. Pinigai refetaras. Pinigų pasiūlos elementai. Pinigu paklausa referatas. Pinigu laiko verte referatas. Elektroniniai pinigai referatas.

Teorinė dalis. Kas yra pinigai? Kokios yra pinigų funkcijos? Kas yra pinigų paklausa? Kokie pagrindiniai jos elementai? Kas yra pinigų pasiūla ir kokie jos pagrindiniai elementai? Kokias funkcijas atlieka šalies centrinis bankas? Kokiais argumantais grindžiama šalies centrinio banko nepriklausomybė? Kokias funkcijas atlieka bankai? Kaip bankai skirstomi pagal nuosavybės formas ir veiklos pobūdį? Apibrėžkite skatinančiąją ir stabdančiąją monetarinę politiką? Kokie monetarinės politikos privalumai ir trūkumai? Praktinė dalis.

Nubraižius šias kreives vienoje plokštumoje gauname kreivių susikirtimo tašką, tai yra pusiausvyros taškas. Jis parodo koks kiekis iš tikrųjų perkamas ir parduodamas.

Pusiausvyros taške kaina lygi 24 lt, o pardavimų apimtis 50 mln. konservų vnt. per metus

Jei rinkos kaina būtų 16 Lt už vnt. tai rodo kad kaina yra mažesnė už paklausos ir pasiūlos pusiausvyros tašką . Už tokią kainą pirkėjai norėtų pirkti daugiau, negu pardavėjai parduoti, t.y. paklausa viršija pasiūlą ir susidaro prekių trūkumas. (1 pav.)

Jei rinkos kaina būtų 40 Lt už vnt. Tai rodo kad kaina yra didesnė už pusiausvyros kainą, tai pasiūla viršija paklausą. Susidaro pasiūlos perteklius. Šiuo atveju pirkėjas galės rinktis, o pardavėjai konkuruos tarpusavyje. (1 pav.)

Padidėjusios pirkėjo pajamos padidino mėsos konservų suvartojimą po 20 mln. vnt., .Kaip parodyta 1 pav., paklausos kreivė D vaizduoja pradinį pirkėjo pajamų lygį. Pajamoms išau-gus, pirkėjas gali pirkti už tą pačią kainą daugiau tos rūšies prekės vienetų. Esant bet kokio dydžio kainai, paklausa prekei išauga, nes padidėja pajamos. Paklausos padidėjimą, pirkėjo pajamoms išaugus, rodys paklausos kreivės poslinkis į dešinę t.y iš D į D2. Todėl susidaro naujas pusiausvyros taškas kuris yra 65;28.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 48 KB
  • 2012 m.
  • 11 puslapių (1288 žodžiai)
  • Mokslas
  • Pinigai referatas apie pinigus
    10 - 2 balsai (-ų)
Pinigai referatas apie pinigus. (2012 m. Rugsėjo 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/pinigai-referatas-apie-pinigus.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 18:05
×