Pinigai. Referatas.


Pinigų savybės. Lietuvos pinigai referatas. Referatai apie pinigus. Referatas pinigai. Referatas apie pinigus. Ekonomios referatai apie pinigus lietuvos. Referatą apie lietuvos pinigus. Referatas tema pinigai. Kas yra pnigai referatas. Refertas pinigai.

Įvadas. Pinigai, jų rūšys ir funkcijos. Kas yra pinigai? Pinigų savybės. Pinigų funkcijos. Pinigų pasiūla, paklausa ir pinigų rinka. Pinigų pasiūla. Pinigų paklausa. Pinigų rinka. Pinigų rinkos pusiausvyros poslinkiai. Kas lemia pinigų vertingumą, jų perkamąją galią. Centrinis ir komerciniai bankai. Centrinis bankas ir jo funkcijos. Lietuvos centrinio banko sistema. Lietuvos komerciniai bankai. Išvados. Literatūra.

Analizuojant ekonomine problemas, pinigai, bankai ypač svarbūs rinkos ekonomikos elementai. Vargu ar rasime šiandien žmogaus veiklos sferą, kur galima būtų apsieiti be pinigų. Nei vieno ekonominio reiškinio arba proceso negalima paaiškinti be kainos,o kaina yra ne kas kita kaip pinigų atspindys. Pinigai yra priemonė,kuria savo prekes ir paslaugas mainome į prekes ir paslaugas. Faktiškai pinigai yra visa tai,kas konkrečioje visuomenėje plačiai vartojama ir pripažįstama kaip mainų priemonė.

Taigi, pinigais apmokama už prekes, paslaugas, grąžinamos skolos, taupoma ir taip toliau. Pinigai ir su jais susijusios problemos reiškinys arba procesas negalėjo būti paaiškintas be kainos, o pastaroji yra pinigų funkcionavimo rezultatas.

Jie atliko visas pinigų funkcijas i pirmoje dalyje naudosiu ly pinigai atsirado drauge su prekių mainais, pinigai ir prekių mainai yra neatskiriami. Ten, kur yra prekinė gamyba ir jų cirkuliacija, išlieka vertė, pinigai bei jų cirkuliacija. K. Marksas rašė: prekinė gamyba numato prekinę cirkuliaciją, o prekinė cirkuliacija numato, kad prekė reiškiasi pinigais, numato piniginę cirkuliaciją; prekės susidvejinimas į prekę ir pinigus ir yra produkto kaip prekės reiškimosi dėsnis.

  • Microsoft Word 41 KB
  • 2012 m.
  • 22 puslapiai (5219 žodžiai)
  • Universitetas
  • Pinigai. Referatas.
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Pinigai. Referatas.. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/pinigai-referatas.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 17:00
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo