Pinigų raida savarankiškas darbas


Pinigų raida savarankiškas darbas Pinigų pasiūla. Pinigų paklausa. Portfelio teorija. Pinigų rinka. Pinigų rinkos dalyviai. Pinigų rinkos finansinės priemonės.


2.1. Pinigų pasiūlaPinigų pasiūla- dar kitaip žinoma kaip pinigų masė, yra vekselių,banko depozitų, banknotų, monetų, kiekis, naudojamas mokėjimui mainais.Mūsų valstybės pinigų pasiūla susideda iš pinigų plačiąją prasme, esančiuose trumpalaikiuose ir ilgalaikiuose terminuotuose, taupomuosiuose indėliuose. Valstybės pinigų pasiūla skirstoma pagal likvidumą. Likvidumas- tai negrynųjų pinigų galimybė paversti juos į grynuosius. Likvidumas turi laipsnius, kurie priklauso nuo galimų veiksmų sudėtingumo bei vertės išsaugojimo. Pinigų pasiūla yra dažniausiai skirstoma taip:M1 pinigai = grynieji pinigai (banknotai ir monetos, esantys cirkuliacijoje ir čekiniuose indėliuose)M2 pinigai = M1 pinigai + taupomieji bei trumpalaikiai terminuoti indėliai.M3 pinigai = M2 pinigai + ilgalaikiai terminuoti indėliai;L pinigai = M3 pinigai + kiti aktyvai (banko vekseliai, obligacijos ir t.t) Taigi, pinigų pasiūla yra pinigai esantys ekonomikoje konkrečiu momentu bet kokioje savo formoje. Pasiūla yra priklausoma nuo cirkuliacijos spartumo. Centrinis bankas yra labai svarbus kuriant ir formuojant valstybės pinigų pasiūlą. Galima teigti, jog pinigų pasiūla yra pinigų čekiniuose depozituose bei grynųjų pinigų suma. Kaip teigiama, į pinigų pasiūlos sąvoką įeina viskas, kas naudojama kaip mainų priemonė, tačiau žinome, kad įsigydami paslaugas ir prekes vartotojai dažniausiai sumoka kreditine kortele, o ne grynaisiais ar čekiais.

  • Microsoft Word 29 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1024 žodžiai)
  • Universitetas
  • Viktorija
  • Pinigų raida savarankiškas darbas
    10 - 3 balsai (-ų)
Pinigų raida savarankiškas darbas . (2017 m. Gegužės 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/pinigu-raida-savarankiskas-darbas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 04 d. 17:28
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo