Policijos šunys


Policijos šunys. Įvadas. Darbo tikslas. Darbo uždaviniai. Narkotikų ir ginklų paieška. Žmonių paieška ir pėdsekystė. Kaip ruošiamas šuo pėdsekystei? Vėjo įtaka. Kritulių įtaka. Oro, dirvos ir vandens temperatūtos įtaka. Pažeidėjų sulaikymas. Išvados. Literatūros sąrašas.


Įvadas Darbo tikslas Darbo uždaviniai Literatūros apžvalga Išvados Literatūros šaltiniai.

Sužinoti, kam reikalingi tarnybiniai šunys ir ką jie atlieka.

Išsiaiškinti tarnybinių šunų paskirtį. Išanalizuoti įtakas šuns darbui. Išsiaiškinti kaip vyksta pažeidėjų sulaikymas.

Puikiai apmokyti policijos šunys pasienio kontrolės punktuose ieško narkotikų ir ginklų pagal specifinį medžiagos kvapą. Šiai paslaugai tinka šunys, turintys gerą uoslę: Labradoro retriveriai Spanieliai Vokiečių aviganiai Šiam darbui besiruošiantys šunys pirmiausia turi baigti bendrąjį dresūros kursą, tada per 2 3 mėnesius šuo yra paruoštas tolimesnei tarnybai ginklų ir narkotikų paieškoje. Gerai dresuotas šuo apuostęs keleivių bagažą, užuodęs narkotikų ar ginklų kvapą, atsisės ar atsiguls prie lagaminų ar kitų daiktų ir pradės loti. Šunys kruopščiai tikrina sunkvežimius ir automobilius, taip pat keleivius. Be to, dresuoti šunys padeda pareigūnams ieškoti narkotikų butuose ir vietose, kur renkasi narkomanai.

Pėdsekys šuo privalo mokėti: 1. aptikti žmogaus pėdsakus per valstybės sieną ar kitoje vietoje; 2. pagal paliktus pėdsakus nustatyti žmogaus judėjimo kryptį ir trajektoriją; surasti ir parodyti praėjusio žmogaus pamestus ar tyčia išmestus daiktus. Tarnybinei pėdsekystei tinkamas šuo turi būti vidutinio didžio, fiziškai stiprus ir ištvermingas, lengvai pakeliantis žemą ir aukštą temperatūrą, stiprios psichikos, nebailus, žaismingas, prisirišęs prie šeimininko ir pakankamai savarankiškas. Iš daugybės veislių dažniausiai šiomis savybėmis pasižymi vokiečių ir belgu aviganiai.

Vienas iš būdų ruošti šunį pėdsekį yra naudojant paskatinimą maistą. Šuo dažniausiai tik mokymų metu gauna maisto. Pradedant mokyti pėdsakus sudaro pirma pats šuns šeimininkas. Išmėtomi pirmiausia trumpu atstumu maisto gabaliukai, vėliau vis didesniais. Negalima šuns sodinti snukiu pėdsako krypčiai, nes tuomet jis įpras eiti tiesiai, beveik neuostydamas, o šuo turi pats nustatyti pėdsako kryptį. Beje, pirmųjų užsiėmimų metu pėdsako kryptis turi būti pavėjui (einant, vėjas pučia į nugarą). Tokiomis sąlygomis kvapo koridorius yra siauriausias ir šuniui lengviau juo sekti.

Vėjas turi daug reikšmės šuns darbui sekant pėdomis. Viskas priklauso nuo vėjo krypties ir stiprumo. Taip pat vėjas turi įtakos apieškant vietovę, ieškant žmonių ar pamestų daiktų.

  • MS PowerPoint 9358 KB
  • 2023 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (1259 žodžiai)
  • Kolegija
  • Agata
  • Policijos šunys
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Policijos šunys. (2023 m.). https://www.mokslobaze.lt/policijos-sunys.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 13 d. 18:52
Peržiūrėti darbą
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo