Policijos veikla demokratineje visuomeneje


Policija ir visuomene. Policijos veikla, funkcijos ir struktūra. Policijos vieta ir reiksme demokratineje visuomeneje. Referatai policijos departamentas. Praktikos ataskaita policijoje. Referatas apie policija. Policijos pareiguno teisinis statusas. Policijos pareigūnas ir jo veikla. Policija ir jos darbass. Policijos pareigūnai tarptautinėse misijose.

Įvadas. Policija ir jos uždaviniai. Policijos funkcijos. Policijos pareigūno teisinis statutas. Priėmimas į tarnybą policijoje ir atleidimas iš jos. Policijos departamentas ir jo uždaviniai. Policijos rėmėjai. Policijos istorija. Dalyvavimas tarptautinėse organizacijose. Anketa apie policiją. Išvados. Naudota literatūra. Darbo tema: policijos vieta ir reikšmė demokratinėje visuomenėje.

Kiekvienam doram piliečiui rūpi, kad jo valstybėje augtų saugūs jo vaikai, kad jis pats jaustų užtikrintą saugumą ir palaikomą viešąją tvarką. Žmonėms reikalinga operatyvi reakcija į jų pranešimus apie įvykdytus nusikaltimus ar pasikėsinimus, o prireikus ir pagalba, sutelkiant visas pajėgas. Tik tada žmonės jausis saugūs ir nepamiršti. Todėl žmonėms reikalinga policija – teisėtvarką užtikrinanti vykdomoji valstybės valdžios institucija, kuri veikia lr vidaus reikalų sistemoje. Policijos tikslas – tarnauti įstatymui, žmogui- kilnus policijos pareigūnų pašaukimas, atsakinga jų pareiga. Jiems labiausiai rūpi rimtis tėvynėje ir žmonių saugumas.

Norėdama daugiau sužinoti apie policiją, jos funkcijas ir struktūrą, aš pasirinkau temą ,,policijos vieta ir reikšmė demokratinėje visuomenėje”. Rašydama šią temą noriu išsiaiškinti ar svarbią vietą visuomenės gyvenime užima policija? Kuo policija pasitarnauja žmogui ir kokiose tarptautinėse misijose dalyvauja lietuvos policijos pareigūnai?

Aš tikiuosi papildyti savo teorines žinias ir pakeisti savo nuomonę, kad policija yra abejinga žmogaus sunkumams. Nors ši nuomonė yra bendra visai dabartinei visuomenei.

Savivaldybių policija. Savivaldybių policiją sudaro padaliniai, vykdantys teisėtvarkos pažeidimų prevenciją, atliekantys kvotą įstatymo nustatyta tvarka, saugantys viešąją tvarką ir užtikrinantys visuomeninę rimtį bei piliečių teisių ir teisėtų interesų apsaugą. Šias funkcijas vykdo teritoriniu principu sudaromos savivaldybių policijos nuovados.

Savivaldybių policijai vadovauja policijos departamentas.

Miesto (rajono) teritorijoje esančioms policijos nuovadoms vadovauja savivaldybių policijos komisaras, kuris yra miesto (rajono) policijos komisaro pavaduotojas. Savivaldybių policijos komisarą bendru miesto (rajono) policijos komisaro ir savivaldybės valdybos (jei tokia sudaryta) bei mero teikimu skiria ir atleidžia policijos departamento generalinis komisaras.

Savivaldybių policijos nuovados komisarą savivaldybės policijos komisaro teikimu skiria ir atleidžia miesto (rajono) policijos komisaras. Nuovados komisarui suteikiami kvotos organo vadovo bei pareigūno, kompetentingo nagrinėti administracinės teisės pažeidimų bylas, įgaliojimai. Kitus savivaldybių policijos pareigūnus skiria miesto (rajono) policijos komisaras savivaldybių policijos komisaro teikimu.

Savivaldybių nuovadas sudaro ir jų prižiūrimas teritorijas nustato savivaldybė.

  • Teisė Referatas
  • Microsoft Word 38 KB
  • 2012 m.
  • 15 puslapių (5699 žodžiai)
  • Jurate
  • Policijos veikla demokratineje visuomeneje
    10 - 1 balsai (-ų)
Policijos veikla demokratineje visuomeneje. (2012 m. Vasario 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/policijos-veikla-demokratineje-visuomeneje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 20:10
×