Populiacijų vidinė struktūra ir jų dinamika. Individų tarpusavio santykiai


Įvadas. Organizmų populiacija. Abiotiniai ekologiniai veiksniai ir organizmų prisitaikymas prie jų. Prisitaikymaiprieaplinkostemperatūros. Prisitaikymas prie vandens kiekio. Prisitaikymai prie šviesos. Biotiniai ekologiniai veiksmai ir jų poveikis populiacijoms. Parazitai. Plėšrumas. Komensalizmas. Mutualizmas. Ekologinė niša. Populiacijų dyžio kitimas. Žmonių populiacijos gausėjimas. Išvados.

Visi Žemės organizmai skirstomi į daugybę rūšių. Viena nuo kitos atskirtos (kalnų, upių ir kitų kliūčių) tos pačios rūšies individų grupės vadinamos populiacijomis. Populiacija- tai vienos rūšies individų grupė, gyvenanti tam tikroje teritorijoje ir tarpusavyje kryžminasi.Kiekviena populiacija yra prisitaikiusi prie savo gyvenamosios aplinkos. Skiriamos keturios buveinės tokios kaip: vanduo, dirvožemis, sausumos paviršius arba kitas organizmas. Kiekviena populiacija prisitaikiusi prie savo aplinkos ir užima tam tikrą ekologinę nišą, kuri apibūdinama tokiais veiksniais, kaip jų gyvenamoji aplinka, maistas, konkurentai, parazitai, ją medžiojantys grobuonys, prisitaikymas prie negyvosios aplinkos veiksnių.Visi Žemėje gyvenantys žmonės sudaro pasaulinę žmonių populiaciją. Kad nekiltų nepageidaujamų terminų ekologai prie tos pačios populiacijos paprastai priskiria tik tuos gentainius, kurie tarpusavyje sąveikauja, daro vienas kitam įtaką. Dažnai viena rūšis būna sudaryta iš daugelio populiacijų, pavyzdžiui, beržai, stirnos, kiaulpienės ir kt. Tiesa, esama rūšių, teturinčių vos vieną populiaciją. Tokia rūšis yra endeminė, t. y. Aptinkama tik labai nedidelėje teritorijoje ir niekur daugiau. Daugiausia tokių rūšių būna toli nuo žemyno esančiose salose.

  • Aplinka Referatas
  • Microsoft Word 1629 KB
  • 2014 m.
  • 17 puslapių (3129 žodžiai)
  • Universitetas
  • Roberta
  • Populiacijų vidinė struktūra ir jų dinamika. Individų tarpusavio santykiai
    10 - 9 balsai (-ų)
Populiacijų vidinė struktūra ir jų dinamika. Individų tarpusavio santykiai. (2014 m. Gruodžio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/populiaciju-vidine-struktura-ir-ju-dinamika-individu-tarpusavio-santykiai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 15:15
×