Pramonės organizavimas


Organizacijos teorija privalo atsakyti į klausimus, kodėl organizacijos reikalingos, kaip jos susidaro, funkcionuoja ir keičiasi, kodėl organizacijos nariai elgiasi būtent taip, o ne kitaip.
Organizavimas bendrąja prasme yra ko nors surengimas, sutvarkymas į vieną visumą ar tam tikrą sistemą, kieno nors sandaros ar struktūros kūrimas ir sudarymas. Vadybos prasme – tai vientisų sistemų dažniausiai iš žmonių, įrengimų ir medžiagų ar paslaugų kūrimas, tobulinimas ir, pasitelkus kitas vadybos funkcijas įgyvendinimas, laikantis pagrindinių organizavimo principų.
Organizacija(sutvarkau,surengiu):kieno nors struktūra, sandara,sistema;žmonių kolektyvas,susidaręs ar sudarytas tam tikrai veiklai ar darbui, dažnai turintis atskirą turtą ir valdymo organus.
Pagal ch. Barnard-tai tokia žmonių korporacijos rūšis, kuri skiriasi nuo kitų socialinių grupių sąmoningumu, nuspėjamumu ir kryptingumu. P. Blau ir w. Scott-teigia, jog ji, norėdama įgyvendinti specifinius tikslus, privalo turėti formalią struktūrą.
A. Etzioni nuomone, organizacija – tai socialinis junginys (arba žmonių grupės), sąmoningai sudaromos ir perdaromos siekiant specifinių tikslų. Daugiausiai dėmesio skiriama narystės organizacijoje sąmoningumui bei sąmoningiems žmonių veiksmams.
. Organizacija–kaip veiklos apibūdinimas, sutvarkant visus tam tikro objekto elementus laike ir erdvėje. Šis apibūdinimas Lietuvių kalboje artimesnis sąvokai organizavimas Tam tikros veiklos vykdymas, norint pasiekti užsibrėžto tikslo.
Planavimo ir organizavimo funkcijos glaudžiai susijusios tarpusavyje.
- Microsoft Word 862 KB
- 2010 m.
- 2 puslapiai (2006 žodžiai)
-