Psichologo ir socialinio darbuotojo veiklos praktika: bendradarbiavimo kritinė refleksija



Psichologo ir socialinio darbuotojo veiklos praktika bendradarbiavimo kritinė refleksija. Psichologo ir socialinio darbuotojo darbo funkcijos paskirtis. Psichologo ir socialinio darbuotojo bendradarbiavimo poreikis. Psichologo ir socialinio darbuotojo bendradarbiavimo galimybės , bendras profesinis laukas.
Socialinis darbuotojas ir psichologas. Ką bendro šios profesijos turi, kokios šių sričių specialistų darbo funkcijos, ar jų profesinis laukas persipina, ar jie turi sąlyčio taškų? O galbūt jų darbo tikslai kaip tik visiškai skirtingi? Kam reikalingos šios profesijos?
Daugelio požiūris ir nuomonė socialinis darbuotojas tai tas, liaudiškai tariant, kuris dirba su aukštesnės rizikos šeimomis, turinčiomis gyvenimiškų sunkumų ir sunkiai su jomis susitvarkančiomis. O psichologas? Daugelis atsakytų, tai tas, pas kurį lankosi „psichai“. Štai tokie visuomenėje nusistovėję stereotipai. Tačiau, kaip yra iš teisų?
Norėdamas tapti geru specialistu, socialiniu darbuotoju ar psichologu, asmuo privalo matyti šių profesijų darbo lauką, panašumus ir skirtumus, funkcijas ir bendradarbiavimo galimybes.
Veiklos refleksijos tikslai parašyti remiantis trimis pagrindiniais punktais, kuriuos norima atskleisti šiame rašto darbe:
1. Suprasti psichologo ir soc. darbuotojo darbo funkcijas ir paskirtį;
3. Įžvelgti šių sričių specialistų bendradarbiavimo galimybes, bendrą profesinį lauką.
(Mayers D. G., 2008, p. 29). Vadinasi psichologas – tai asmuo, kurio profesinis laukas tirti individo vidinį pasaulį, jo psichinius procesus, bei iš to kylantį jo elgesį.
Psichologo darbo funkcijos labai priklauso nuo to, kokią sritį jis atstovauja, t.y. ar jis yra mokyklos psichologas, galbūt atlieka organizacinės, klinikinės, teisėsaugos ar sporto psichologijos praktiką. Žinoma, yra keletą funkcijų, kurias atlieka visų sričių psichologai, nepriklausomai nuo to, kokioje srityje jie atlieka praktiką. Psichologas turi visada gebėti konsultuoti, atlikti psichologinius savo srities tyrimus, mokėti planuoti savo laiką, išlaikyti psichologo profesinę etiką ir užtikrinti klientui konfidencialumą. Prie psichologo funkcijų dar grįšime plačiau kalbėdami apie socialinių darbuotojų ir psichologų bendradarbiavimo poreikį, plačiau panagrinėsime psichologų, dirbančių švietimo įstaigose, funkcijas.
- Microsoft Word 27 KB
- 2017 m.
- Lietuvių
- 7 puslapiai (1516 žodžiai)
- Universitetas
- Inga
-