Samprotavimo ir literatūrinio rašinio įžangos kūrimas


Samprotavimo ir literatūrinio rašinio įžangos kūrimas. Samprotavimo įžanga. Ar kančia visada būna prasminga? Ar katastrofų metu išbandomos žmogaus vertybės? Gyvenimas gali turėti prasmę net sunkiausiomis aplinkybėmis. Kokia tema? Kokia turi būti žmogaus laikysena prievartos pasaulyje? Kaip rašyti įžangą. Minimalus reikalavimas. „Normalus" reikalavimas. Aukštesniojo lygio reikalavimas. Taigi nuo ko pradėti? Ar jau galima pradėti rašyti įžangą? Pagrindinė mintis. Ar jau galima pradėti rašyti įžangą? Pirmas įžangos sakinys. Antras įžangos sakinys. Trečias įžangos sakinys. Ketvirtas ir penktas sakiniai. Siejamasis sakinys ir pagrindinė mintis. Paskutinis įžangos sakinys. Galimos klaidos. Mūsų dienomis lietuviams nepaprastai svarbu išsaugoti tautinę tapatybę. Gera samprotavimo rašinio įžanga. Kokia turi būti žmogaus laikysena prievartos pasaulyje? Įvertinkite pastraipą. Kokia turi būti žmogaus laikysena prievartos pasaulyje? Namų darbas (01-12Reikalavimai įžangoms. Įžangos ir pabaigos dermė.


Samprotavimo ir literatūrinio rašinio įžangos kūrimas.

Ar aišku, kokia tema bus kalbama? Ar apibrėžtos sąvokos, kurias vartosite rašiny? Ar galima įžvelgti problemą, kurią analizuosite? Ar nėra minties šuolių? Ar įžanga ne per ilga?

Gyvenimas pilnas netikėtumų (?). Tuos netikėtumus priimame kiekvienas savaip (savaime aišku). Patiriame džiaugsmo, malonių akimirkų, tačiau kartais ir skausmo. Žmogus, patirdamas skausmą, dažnai suvokia tai kaip neigiamą jausmą. Kiti skausme atranda įkvėpimą, jie sukuria kažkokį prasmingą produktą. // Ar kančia visada būna prasminga? (44 ž.).

Ar katastrofų metu išbandomos žmogaus vertybės?

Žmogui atsitikę nelaimingi atsitikimai, tragedijos, katastrofos išbando jo vidinio pasaulio, dvasinių vertybių stiprumą. Jų metu žmogus gali tvirtai išlaikyti savo nuomonę, poziciją gyvenime arba pasiduoti aplinkybėms. // Taigi, ar nelaimingi atsitikimai yra vertybių išbandymai, ar jos gali išlikti nepakitusios? (39 ž.).

Gyvenimas gali turėti prasmę net sunkiausiomis aplinkybėmis.

XX a. – laikotarpis, apie kurį galima kalbėti labai daug (kokia šio sakinio prasmė?). Šiuo metu įvyko daug sunkių, žmogui sunkiai pakeliamų įvykių. Į Lietuvą atvykę SSRS vyrai privertė daug žmonių trauktis į Vakarus, bet ne visi jie keliavo ten, dalis vyko į pačią carinę (?!) Rusiją. Tai ne viskas, amžiaus viduryje prasidėjo baisūs trėmimai į amžinojo įšalo žemę Sibirą bei žmonių gabenimas į lagerius. Šie įvykiai tarsi parodo, kad gyvenimas tokiomis sąlygomis praranda prasmę (juk ne tai reikia įrodyti !!!).

Antrojo pasaulinio karo metais lietuvių tauta sumenko. Lietuvos valstybė išnyko iš žemėlapio. Sunku pagalvoti, kad tokia maža tauta turėjo tokią stiprią valią kovoti. Bet lietuviai ne tik nestokojo valios, jiems pakako jėgos atgauti tėvynę. Lietuva ir vėl atsistojo ant kojų, nusikratė grobikų ir atgavo savo vardą.

Kokia turi būti žmogaus laikysena prievartos pasaulyje?

Antrojo pasaulinio karo metais lietuvių tauta sumenko. Lietuvos valstybė išnyko iš √ žemėlapio. Sunku pagalvoti, kad tokia maža tauta turėjo tokią stiprią valią kovoti. Bet lietuviai ne tik nestokojo valios, jiems pakako jėgos atgauti tėvynę. Lietuva ir vėl atsistojo ant kojų, nusikratė grobikų ir atgavo savo vardą. √.

  • MS PowerPoint 147 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 45 puslapiai (2153 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Ieva
  • Samprotavimo ir literatūrinio rašinio įžangos kūrimas
    9 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Samprotavimo ir literatūrinio rašinio įžangos kūrimas. (2017 m.). https://www.mokslobaze.lt/samprotavimo-ir-literaturinio-rasinio-izangos-kurimas.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 22 d. 22:19
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo