Skysčiai konspektas


Puazeilio dėsnis. Susisiekianciuju indu desnis. Puazeilio ir hageno dėsnis. Susisiekianciuju indu desniai. Susisiekianciuju indu taisykle paskalio desnys. Bernulio desnis. Archimedo desnis. Susisiekianciuju indu. Susisiekanciuju indu desnis nesvarumo salygomis. Kunu pluduriavimas laboratorinis darbas.

Teorinė dalis. Paskalio dėsnis. Susisiekiančiųjų indų dėsnis. Archimedo dėsnis. Skysčių fizikinės savybės:tankis. Skysčio tūrio vieneto sunkio jėgą. Klampa. Bernulio lygtis. Puazeilio ir hageno dėsnis.

Idealiaisias skysčiais vadinami tokie įsivaizduojami skysčiai, kurie yra nesuspaudžiami ir absoliučiai neklampūs.

Archimedo dėsnis: panardintą į skystį kūną veikia aukštyn nukreipta išstumiančioji jėga, kuri yra lygi kūno išstumto skysčio svoriui. Jei kūno tankis mažesnis už skysčio tankį, tai kūnas, įmestas į skystį, nepasineria, o nugrimzta tik tiek, kad išstumtojo skysčio svoris susilygintų su to kūno svoriu. Esant šiai pusiausvyrai, kūnas plūduriuoja. Įmetus tą patį kūną į mažesnio tankio skystį, jis nugrimzta, nes savo svoriui atsverti turėtų išstumti didesnį skysčio tūrį. Šiuo principu veikia areometras - tankiamatis tai prietaisas skysčio, kuriame jis plūduriuoja, tankiui pagal panirimo gylį matuoti. Jei skystis labai tankus, areometras plūduriuoja arti paviršiaus, nes reikia išstumti nedidelį tūrį skysčio, kurio svoris prilygsta areometro svoriui.

  • Microsoft Word 36 KB
  • 2012 m.
  • 3 puslapiai (995 žodžiai)
  • Agne
  • Skysčiai konspektas
    10 - 2 balsai (-ų)
Skysčiai konspektas. (2012 m. Balandžio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/skysciai-konspektas.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 17 d. 23:18
×