Slaugos chirurgijos atvejo analizė: padidėjęs AKS



Slaugos chirurgijos atvejo analizė padidėjęs AKS. Situacija/Anamnezė. Slaugos diagnozės. Situacijos analizė. Slaugos veiksmai. Rezultatai. Mokymas/rekomendacijos.
Pacientas S.T (gimęs 1946m.) kreipėsi į Kardiolitos kliniką dėl blogo matymo. Alergijų maistui, medikamentams neturi. Sąmoningas, pacientas teigia, kad mato tarsi pro rūką, padidėjęs jautrumas ryškiai ir saulės šviesai, dvejinasi akyse. Klausa gera. Pagalbos atliekant asmens higieną nereikia. Vaikšto savarankiškai be pagalbinių priemonių. Šlapinimasis, tuštinimasis, miegas- nesutrikęs. Teigia jaučiantis stiprų galvos skausmą, jį vertina 3 balais. Paciento AKS 170/98 mmHg, pulsas-75 k/min. Turi 2 tipo cukrinį diabetą, Ugis 170cm, svoris 92kg, KMI 31,83. S.T surūko iki 10 cigarečių per dieną. Kraujo grupė O(I) RhD+. Diagnozė: katarakta.
3. Nutukimas dėl neigiamo požiūrio į gyvenimo pokyčius ir žinių stokos apie sveiką gyvenimo būdą.
TIKSLAS: Visais įmanomais slaugos veiksmais sumažinti paciento baimę dėl operacijos
Nuraminti pacientą, paaiškinti, kad kataraktos operacija yra neskausminga ir neilgai trunkanti apie 30min.
Paaiškinti, kad tai yra saugus ir efektyvus būdas atstatyti regėjimą.
Skatinti nukreipti mintis pacientui mėgstama veikla: televizoriaus žiūrėjimas, skaitymas, bendravimas su artimaisiais ir tt.
Pasinaudojant statistikos duomenimis, paaiškinti pacientui, kiek daug kataraktos operacijų yra atliekama klinikoje, ir kaip žmonės džiaugiasi ją atlikę.
TIKSLAS: Visais įmanomais slaugos veiksmais atstatyti paciento AKS į normos ribas ir sumažinti patiriamą skausmą.
1. Kiek įmanoma pašalinti papildomus stresorius, kurie įtakoja galvos papildomą skausmą.
Registruoti kraujospūdį. AKS registruojamas į dieną kas 1-4val kartus, taip stebimi patologinius kraujo spaudimo poslinkiai.
Apklausti pacientą, kaip jis vertina galvos skausmą nuo 1 iki 10. Skausmo įvertinimui turėtų būti skiriamas ypatingai didelis dėmesys, nes kiekvieno individo skausmo suvokimas ir jo subjektyvus įvertinimas yra skirtingas.
nemedikamentinėmis priemonėmis. Bendravimas su pacientu padės pacientui nukreipti mintis nuo skausmo jausmo. Meditacija-relaksacija, padės pacientui kovoti su savo emocine būkle. Dėmesio nukreipimas į kitą veiklą, gali sumažinti
Pacientą skatinti vaikščioti. Vienas iš geriausių skausmo mažinimų yra aktyvumas. Pacientui yra labai naudinga daug judėti, nes tuomet pacientas greičiau grįš į savo pradinę būklę.
Užtikrinti gydytojo paskirtų medikamentų suvartojimą. Jei nemedikamentinės priemonės nenumalšina skausmo, galima duoti pacientui skausmą malšinančių vaistu, tačiau vaistai nuo skausmo turėtų būti vartojami trumpą laiką dėl jų nepageidaujamo poveikio.
Mokyti pacientą gerti nuo spaudimo vaistus tiksliai kaip jam paskyrė gydytojas.