Socialinių tyrimų pagrindai


Socialiniu tyrimo pagrindai. Socialinių tyrimų kursiniai. Tyrimai fizines bausmes. Referatas su tyrimu.

Darbo tikslas – išsiaiškinti kokia tėvų reakcija į vaikų blogą elgesį bei kaip dažnai yra baudžiami vaikai. Darbo uždaviniai. Sužinoti tėvų požiūrį į fizinės bausmes taikomas vaikams. Išsiaiškinti kokiais būdais vaikai yra baudžiami už blogą elgesį. Apžvelgti tėvų elgesį kai jų vaikas elgiasi blogai.

Anketa anoniminė, todėl asmeninės informacijos pildant anketą nurodyti nereikia, prašome tik pažymėti kryžiuku jums tinkanti atsakymo variantą. Gauti duomenis bus panaudoti ruošiantis savarankiškam darbui vilniaus pedagoginiame universitete. Iš anksto dėkojame už suga(1 pav. )apklausoje dalyvavo 27 respondenai. Iš jų 10 respondentų augina keturis ir daugiau vaikų, dar 10 augina tris vaikus, respondentai augina du vaikus (2pav. ) analizuojant gautus rezultatus į šį pateiktą klausymą paaiškėja, kad vienas iš respondentų apibūdina savo vaiko elgesį pasirinkdamas variantą – dažniausiai paklusnus. respondentai pasirinko variantą – paklusnus, bet būna ir išimčių, pasirinko variantą – nepaklusnus, ir likę 11 pasi(3pav. ) analizuojant pateiktus duomenys paaiškėjo, kad respondentai visiškai nereaguoja, 4- reaguoja ramiai, 10 (4pav. ) pagal respondentų atsakymus tai nieko nedaro – respondentai, ramiai paaiškina, ką padarė blogai ir kaip reikėtų elgtis - 4, baudžia fizinėmis bausmėmis(5pav. ) kaip rodo tyrimo duomenys 33,33% respondentų mano, jog ramus pokalbis su vaiku padeda, bet tik kai kada, 29,63% mano , kad tai geriausiai padeda, 22,22% pasisakė, kad ramus pokalbis nepadeda ir 14,8(6pav. ) analizuojant gautus duomenys paaiškėjo, kad baudžiant vaiką už blogą jo elgesį variantą - fizinės bausmes geriausiai padeda pasirinko respondentai, padeda- 4, nepadeda pasirinko ir būna tik blogiau pas(7pav. ) pagal tyrimo duomenys tai 10 apklaustųjų šiame klausyme pasirinko variantą - neklausiau, nes geriau žinau ką reikia daryti tokiu atveju, – neklause, iš apklaustųjų atsakė , jog klausė, bet taip ir nesutarė dėl bausmės ir taip pat pasirinkotyrimo duomenemis pagrįsta, kad fizinės bausmės už vaiko blogą elgesį tik pablogina situaciją. Nors kaip matome, dar pasitaiko žmonių su nuomone, kad fizinės bausmės padeda auklėjant vaiką.

Paaiškėjo, jog dauguma tėvų taiko įvairias bausmes vaikui už jo blogą elgesį. Iš to galima daryti išvadą, kad daugelis tėvų bausmių pagalba stengiasi koreguoti savo vaikų elgesį. Vis dar didelis procentas tėvų kaip bausmę vaikui taiko fizinę bausmę.

Tyrimo pagalba nustatyta, kad daugelis tėvų sulaukę vaiko blogo, netinkamo elgesio susierzina ir labai supyksta. Tokiu būdu vaikai savo elgesiu sujaukia savo tėvų emocinį stabilumą ir tada tėvai taiko bausmes, kad vaikai nenorėtų kartoti savo to elgesio, dėl kurio gavo bausmę.

  • Microsoft Word 505 KB
  • 2012 m.
  • 14 puslapių (997 žodžiai)
  • Universitetas
  • Elvyra
  • Socialinių tyrimų pagrindai
    9 - 1 balsai (-ų)
Socialinių tyrimų pagrindai. (2011 m. Balandžio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/socialiniu-tyrimu-pagrindai.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 01 d. 12:50
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo